SON DAKİKA

TÜM ADIMLARA KARŞILIK VERECEĞİZ

Bu haber 31 Temmuz 2017 - 5:24 'de eklendi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ABD’nin bu ülkedeki diplomatlarının sayısında 755 kişilik bir kısıtlamaya gidileceğini duyurdu…

 

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya’da faaliyet gösteren 755 Amerikan diplomatın görevini bırakması gerektiğini, bu tedbirin ABD için oldukça hassas olacağını belirtti.

Putin, Rus televizyon sunucu Vladimir Solovyev’e yaptığı açıklamada “Bu oldukça hassas bir adımdır. Bundan önce binden fazla diplomat ve teknik eleman Rusya’da faaliyet göstermekteyken, bundan böyle 755’inin Rusya’da faaliyetlerini bırakması lazımdır“ dedi.

“TÜM BU ADIMLARA KARŞILIK VERECEĞİZ”

Rusya’nın ABD ile ilişkilerinde ilerleme kaydetmesini uzun zamandır beklediğini dile getiren Putin, “Anlaşıldığı üzere, durum değişse bile yakın zamanda bu konuda gelişmeler yaşanmayacak. Tüm adımlara karşılık vereceğimizi göstermemizin gerektiğini düşündüm“ diye konuştu.

Rusya Dışişleri Bakanlığı ABD’nin 1 Eylül’e kadar ABD’nin Rusya Büyükelçiliğinde ve konsolosluklarında faaliyet gösteren eleman sayısının Rusya’nın ABD’de çalışan personeline eşit yapmasını istemişti.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!