SON DAKİKA

TÜGVA ve Bilal Erdoğan Hakkında Suç Duyurusu!

Halkın Kurtuluş Partisi (HKP), TÜGVA’nın kurucusu Bilal Erdoğan, TÜGVA Başkanı Enes Eminoğlu ve TÜGVA Yönetim Kurulu Üyeleri hakkında suç duyurusunda bulundu.

Bu haber 16 Ekim 2021 - 19:42 'de eklendi.
Abone ol

TÜGVA’daki torpil listeleri hakkında yeni bir gelişme yaşandı. Ordu, emniyet ve diğer kamu kurumlarına çok sayıda kişi yerleştirdiği, bu kişilerle ilgili sicil listeleri tuttuğu iddia edilen TÜGVA için Halkın Kurtuluş Partisi (HKP) harekete geçti.

BİLAL ERDOĞAN VE TÜGVA HAKKINDA SUÇ DUYURUSU

HKP avukatları, Bilal Erdoğan, TÜGVA Başkanı Enes Eminoğlu ve TÜGVA Yönetim Kurulu üyeleri hakkında, “görevi kötüye kullanma” ve “nüfuz ticareti” suçlarının işledikleri gerekçesiyle İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

KAMU DAVASI AÇILMASI TALEP EDİLDİ

HKP avukatları tarafından Başsavcılığa verilen suç duyurusu dilekçesinde, TÜGVA Eski Yöneticisi Tamer Özsoy’un TÜGVA aracılığı ile kamuya yapılan atamalara ilişkin açıklamalarının ikrar olduğu belirtildi.

HKP avukatları dilekçede, Tamer Özsoy’un tanık sıfatıyla dinlenilmesini talep etti. Bilal Erdoğan, Enes Eminoğlu ve TÜGVA Yönetim Kurulu Üyeleri hakkında soruşturma başlatılarak kamu davası açılmasını talep etti.

“ TÜGVA GENÇLERİ TORPİLLE, GÖNDERDİKLERİ LİSTELER YOLUYLA İŞE GİRİYOR”

Suç duyurusuna ilişkin HKP İstanbul İl Yöneticisi Doğan Zafer Çıngı açıklama yaptı. Çıngı şu ifadelere yer verdi: 

“Halkın Kurtuluş Partisi olarak AKP’gillerin ve onların yardakçılarının suçlarının peşini bırakmıyoruz! Gazeteci Metin Cihan’ın Twitter üzerinden açıkladığı belgelerle ortaya çıkan Türkiye Gençlik Vakfı kısa adı TÜVGA diye bilinen ortaçağcı-gerici yapının işlediği suçlara karşı TCK madde 257 Görevi Kötüye Kullanma ve TCK madde 255 Nüfuz Ticareti suçlarından dolayı suç duyurusunda bulunduk.

Suç duyurumuza konu olay; Türkiye Gençlik Vakfı adlı ortaçağcı-gerici yapının, orduya, devlete, emniyete, yargıya ve bu kurumların en yüksek yerlerine hiçbir liyakat ve eğitim sahibi olmayan kişileri, torpille, gönderdikleri listeler yoluyla işe aldırmasıdır.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

“TÜGVA GENÇLERİ EN İYİ MAAŞLARLA İŞE GİRİYOR”

Biz, bunun neden böyle olduğunu biliyoruz. Bu ne TÜGVA’yı ne de o işe girenleri rahatsız etmiyor. Çünkü örnek aldıkları kişi zaten diplomasız bir şekilde ülkenin başında bulunuyor. O yüzden devletin bir kademesine girmek onlara hiçbir rahatsızlık vermiyor.

Ancak bugün ülkemizin gençleri üniversite mezunu olmasına rağmen iş bulamıyor. Üniversitesi bittikten sonra işsiz kalıyor, asgari ücrete veya daha düşük ücretlere çalışmak zorunda kalıyor. Ama TÜGVA’nın gençleri hiçbir hakkı olmadan en iyi yerlere, en iyi maaşlarla işe giriyor.

Biz Halkın Kurtuluş Partisi olarak bu duruma sessiz kalamazdık ve kalmıyoruz. AKP’gillerin bugüne kadar işlediği bütün suçlara karşı nasıl sessiz kalmadıysak, buna da sessiz kalmıyoruz.

Halkımızın, gençlerimizin, insanlarımızın hakkını korumaya çalışıyoruz. Umarız ki günü geldiğinde Cumhuriyet’in savcıları ve hâkimleri bu suçları ortaya koyar ve suçlu olanlar adaletli mahkemelerde yargılanırlar. Halkın Kurtuluş Partisi olarak AKP’ye ve onun yardakçılarına karşı mücadelemiz durmayacak, sürecek.”

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!