SON DAKİKA

TSK, EL KAİDE İLE KARŞI KARŞIYA KALDI

Soçi anlaşmasına göre cihatçıları koruyan Türkiye , silahlarını teslim etmeyi reddeden El Kaide’ye bağlı El Nusra terör örgütüne karşı savaşmak zorunda kalabilir . 2000 tır yardım iddiaları dün gibi ortadayken , siyasilerin yarattığı bataklığı Mehmetçik kanıyla temizlemek zorunda kalacak gibi görünüyor.

Bu haber 20 Eylül 2018 - 1:54 'de eklendi.
Abone ol

Al Masdar’ın El Nusra ve Uygurlu savaşçılardan oluşan Türkistan İslam Partisi (TİP) komutanlarının ortak açıklamasına dayandırdığı haberine göre El Nusra militanları, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 17 Eylül’deki Soçi zirvesinde yaptığı İdlib anlaşması kapsamında tanklarını, silahlarını ve roketatar sistemlerini Türkiye’ye vermeyi reddetti.
‘SİLAHSIZLANDIRILMIŞ BÖLGE İNİSİYATİFİ REDDEDİLİYOR’

Haberde, El Nusra ve müttefiklerinin Suriye’nin kuzeybatısında silahlı gruplar ile hükümet güçleri arasında kalan bölgede silahsızlandırılmış bölge kurulmasına ilişkin Rus-Türk inisiyatifini reddettikleri ifade edildi.

‘CEBEL EL AKRAD VE CİSR EŞ ŞUĞUR’DAN ÇIKMAYI PLANLAMIYORLAR’

Diğer taraftan militanların Lazkiye’nin kuzeyindeki Cebel el Akrad ve İdlib’in Cisr eş Şuğur yerleşimlerini terk etmeyeceğinin altı çizildi.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!