SON DAKİKA

TRUMP HÜKÜMETİ KAPATMAKLA TEHDİT ETTİ

ABD-Meksika sınırına inşa edilmesi planlanan duvar hakkında Demokrat Partililerle bir araya gelen ABD Başkanı Donald Trump, anlaşma sağlanamadığını belirtti ve hükümeti kapatma tehdidinde bulundu. Trump, gerçekleşen görüşme sonrasında, “Demokratlarla bir anlaşmaya varılması olanaklı değildi” açıklamasında bulundu.

Bu haber 11 Aralık 2018 - 23:47 'de eklendi. 11

ABD-Meksika sınırına inşa edilmesi planlanan duvar hakkında Oval Ofis’te açıklamalarda bulunan Trump, “Demokratlarla bir anlaşmaya varılması olanaklı değildi” dedi.

Trump’ın, Demokrat Partililerle bir araya geldiği toplantı sırasında, Senato azınlık lideri Chuck Schumer ve Temsilciler Meclisi Üyesi Nacy Pelosi ile Beyaz Saray muhabirlerinin önünde bir tartışma yaşadığı aktarıldı.

ABD Başkanı Donald Trump, bugün içerisinde Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, Demokratların ABD-Meksika sınırına örülecek duvarın finansmanında kullanılacak fonun bütçesine onay vermemeleri durumunda, ABD ordusunun duvar yerine bariyer inşa edeceğini söylemişti.

Öte yandan Trump’ın muhaliflerle tartışmasına, ABD-Meksika sınırına yapılması planlanan duvarın inşası için gerekli fonun sağlanmaması durumunda federal hükümeti kapatmakla tehdit ederek nokta koyduğu aktarıldı.

KONGRE, TRUMP’A ÇAĞRIDA BULUNMUŞTU

Trump yönetimi, ABD-Meksika arasındaki sınıra inşa edilmesi planlanan duvar için 5 milyar dolarlık bir fon arayışında ancak duvar inşasına Demokratlardan gelen karşı çıkışın, hükümetin kapanmasına yol açabileceği belirtiliyor.

Trump, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, “Eğer Demokratlar, ülkemizi savunmak için gerekli bu tasarıya oy vermezse, ABD ordusu duvarın kalan bölümlerini inşasını tamamlayacaktır. Onlar, bunun ne kadar önemli olduğunu biliyor” ifadelerine yer vermişti.

​Trump’ın duvar inşa etme ajandasını desteklemeyen Demokratlar ve bazı Cumhuriyetçi siyasetçiler, ABD başkanına Kongre’de göçmenlik sisteminin yeniden yapılandırılmasını konusunda birlikte çalışma çağrısında bulunmuştu.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın