SON DAKİKA

Toplantıyı iptal etti, Kiev’de konuştu

ABD’nin Türkiye’nin vize başvurularını durdurma kararı almasının ardından AKP kanadından çelişkili açıklamalar gelmeye devam

Bu haber 10 Ekim 2017 - 8:49 'de eklendi. Son Güncelleme10 Ekim 2017 - 09:02

ABD’nin Türkiye’nin vize başvurularını durdurma kararı almasının ardından AKP kanadından çelişkili açıklamalar gelmeye devam ederken, konuyla ilgili tavrı merak edilen Cumhurbaşkanı Erdoğan basın toplantısını iptal etti.

AKP Sözcüsü Mahir Ünal sabah saatlerinde konuyla ilgili açıklamayı Erdoğan’ın yapacağını söylemişti.

Ancak resmi ziyaret kapsamında Ukrayna’nın başkenti Kiev’e gidecek olan Erdoğan, uçuşunun öncesinde Atatürk Havalimanı Devlet Konukevi’nde yapılması planlanan basın toplantısını gerçekleştirmeden beraberindeki heyetle Ukrayna’ya hareket etti.

‘Çok üzüntü verici’
Erdoğan sessizliğini Ukrayna’da bozdu. Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko ile görüşmesinin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında konuşan Erdoğan, bir soru üzerine konuya değindi. Erdoğan, “Tabii bu karar her şeyden önce çok çok üzüntü verici. Yani Ankara’da büyükelçinin böyle bir kararı alarak uygulamaya sokması üzüntü verici. Dışişleri Bakanlığımız yetkilileri konuyla ilgili bunu duydukları anda girişimlerde bulunmak suretiyle muhataplarını aramışlardır” dedi.

‘Kabile devleti değiliz’
Erdoğan, şöyle devam etti; “Türkiye bir hukuk devletidir. Her şeyden önce biz bir kabile değiliz, bir kabile devleti de değiliz. Onların açıkladığı metin neyse mütekabiliyet esasına dayalı olarak, ona göre o metnin karşı metnini aynen bizim de Amerika’da büyükelçimiz anında açıkladı. Süreç bundan ibarettir.”

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!