SON DAKİKA

Tezcan: CHP, inancın özgürce yaşanabildiği bir Türkiye kurdu

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dün CHP’ye yönelik olarak söylediği, “Bunlar değil miydi bizim mescitlerimizi, camilerimizi ahıra

Bu haber 02 Eylül 2017 - 17:05 'de eklendi. 91

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dün CHP’ye yönelik olarak söylediği, “Bunlar değil miydi bizim mescitlerimizi, camilerimizi ahıra çeviren?” sözlerine yanıt Parti Sözcüsü Bülent Tezcan’dan geldi.

Duvar’ın haberine göre, Tezcan, “CHP hiçbir zaman camilere, inanca, imana saldırmamış, onun özgürce yaşanacağı bir Türkiye kurmuştur” ifadelerini kullanan Tezcan, “Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı Erdoğan adeti olduğu üzere bayram gününün ruhuna, ahlakına ve maneviyatına hiç uymayan yalan ve iftira dolu açıklamalarla yine partimize ve Cumhuriyeti kuran milli önderlerimize saldırmıştır. Herkes bilir ki CHP’yi, işgalcilere karşı bağımsızlığı, inancı, imanı, ezanı ve vatanı korumak için canını veren Kuvayi Milliyeciler kurmuştur. Cami üzerinden üretilen yalanlar bu gerçeği silemez. CHP hiçbir zaman camilere, inanca, imana saldırmamış, onun özgürce yaşanacağı bir Türkiye kurmuştur. Erdoğan ve onun siyaset tarzı, dini siyasetin ve yalanın malzemesi yaparak en büyük zararı vermiştir” dedi.

‘ERDOĞAN DÖNEMİNDE YOLSUZLUK KURUMSALLAŞTI’

“CHP her zaman yolsuzluk ve devleti soymaya karşı mücadele etmiş, beytülmale el uzatmayı haram saymıştır” diyen Tezcan şunları söyledi: “Erdoğan’ın iktidar dönemi ise devlette haramın yerleştiği, yolsuzluk ve soygunun kurumsallaştığı, soyguncuların iktidar eliyle korunduğu bir dönem olmuştur. CHP, Adalet Kurultayı’nın ve kurultayın yapıldığı alanın ruhuna uygun olmayan davranışlara karşı gerekli işlemleri yapmış, Erdoğan ise bakanları hakkındaki yolsuzluk iddialarının üstünü Meclis eliyle örtmüştür. Yolsuzluk ve soyguna kol kanat germiştir. Terör Örgütü liderine ‘sayın’ diye hitap eden, şehide ‘kelle’ diyen, Oslo’da teröristle masaya oturan, Habur’da çadır mahkemesi kuran CHP değil, Erdoğan’ın AK Partisi’dir.”

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın