SON DAKİKA

TBMM’de bu hafta OHAL’in uzatılması görüşülecek

TBMM’de bu hafta, 19 Ocak’ta süresi dolan Olağanüstü Hal’in (OHAL) bir kez daha uzatılmasını öngören Başbakanlık Tezkeresi’nin

Bu haber 15 Ocak 2018 - 9:24 'de eklendi. 69

TBMM’de bu hafta, 19 Ocak’ta süresi dolan Olağanüstü Hal’in (OHAL) bir kez daha uzatılmasını öngören Başbakanlık Tezkeresi’nin Genel Kurul gündemine gelmesi bekleniyor. OHAL’in, 17 Ocak’ta TBMM Genel Kurul’da görüşülmesi planlanıyor.

TBMM’nin bu haftaki en önemli gündem maddesini OHAL’in bir kez daha uzatılmasına ilişkin tezkere oluşturacak. Bu hafta önce Milli Güvenlik Kurulu, ardından da Bakanlar Kurulu toplanacak. MGK’nin tavsiyesi üzerine, Bakanlar Kurulu kararı ile OHAL’in 6. kez daha uzatılmasını öngören Başbakanlık Tezkeresi’nin Salı günü Meclise sevk edilmesi bekleniyor. Tezkerenin 17 Ocak Çarşamba günü de Genel Kurul’da görüşülmesi planlanıyor.

Salı günü 4 siyasi partinin grup toplantıları da yapılacak. AKP, CHP, MHP ve HDP Meclis Grup toplantılarında parti grup başkanları gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunacaklar.

AKP’nin kapalı grup toplantısında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, KHK ile yürürlüğe giren taşeronların kadroya alınmasına ilişkin detaylı bilgi verecek.

ANKA

Parlamentohaber.com | Korku yok!

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın