SON DAKİKA

TBMM Başkanı’nın ‘sürekli arızalanan’ eski makam aracı, Mercedes’e soruldu

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş ile TBMM Başkanı İsmail Kahraman arasındaki ‘Mercedes’ tartışmasında yeni bir perde daha açıldı.

Bu haber 01 Ağustos 2017 - 19:49 'de eklendi.

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş ile TBMM Başkanı İsmail Kahraman arasındaki ‘Mercedes’ tartışmasında yeni bir perde daha açıldı. Yarkadaş, AK Partili Kahraman’ın “Makam aracım olan Mercedes sürekli bozuluyordu. Dört yılda dört kez arıza yaptı” sözleri üzerine bu kez Mercedes’e mektup yazdı.

Mercedes — Benz Türk Direktörler Başkanı ve şirketin CEO’su Süer Sülün’e çağrıda bulunan Yarkadaş, “Kahraman’ın 2012 model Mercedes’i dört yılda dört kez arıza yapmış mıdır? Markanız sürekli arıza yapan araçlar mı üretmektedir?” diye sordu. Mercedes Benz Türk’ün marka itibarını koruması ve toplumun gerçeği öğrenmesi için açıklama yapmasını isteyen Yarkadaş, “Biz bir gerçeği ortaya çıkarmak istiyoruz. Bu yüzden açıklama yapmanızı talep ediyoruz” ifadesini kullandı.

GEREKÇEYİ HATIRLATTI

Kahraman’ın 1 milyon 700 bin euro’luk Mercedes Maybach S 600 zırhlı aracın alımına için “Sürekli arıza yapıyordu” dediğini hatırlatan Yarkadaş sözlerini şöyle sürdürdü: “Fakir fukaranın, garip gurebanın vergileriyle toplanan paralarla, lüks ve şatafat içinde yaşıyorlar. TBMM’nin taşeron işçilerinin servislerini ‘tasarruf tedbiri’ gerekçesiyle kaldırıp kendilerine lüks Mercedes’ler alıyorlar. Başkanlara tahsis edilen bir diğer araç olan AUDİ 8’in akıbeti ise bilinmiyor. Bu aracı İsmail Kahraman’ın oğlu mu kullanıyor?”

‘MERCEDES’TE ISRARIN SEBEBİ NE?’

Yarkadaş sözlerine şöyle devam etti: “Beş milyon liraya alınan Mercedes’i soruyoruz; diğerinin sürekli arıza yaptığını bu yüzden yenisini aldıklarını söylüyorlar. Araç arıza yaptıysa, tamir edildiğine ilişkin belgeleri göstersinler. Eğer Mercedes sürekli arıza yapıyorsa, niye yeniden Mercedes alıyorsunuz? Bu ısrarın sebebi nedir? Bunun anlamı devletin — milletin parasını çöpe atmak değil midir? Şimdi Mercedes de bir açıklama yapmak ve aracın dört yılda kaç kez servise gittiğini söylemek zorundadır. Böyle bir bakım yapılmışsa, bunları gün ay ve yıl şeklinde belgeleriyle görmek istiyoruz. Hiç kimse bu milletin parasını çöpe atamaz.”

‘ALMANYA’YA TAVIR ALIN’ ÇAĞRISI

Yarkadaş öte yandan, başta TBMM Başkanı İsmail Kahraman olmak üzere tüm AK Partililere de çağrı yaptı. CHP’li vekil, “Almanya size ekonomi alanında meydan okuyor. Gelin Mercedes’lerinizi geri verin ve Almanya’ya rest çekin. Bakalım ne kadar samimisiniz… Bir görelim…” dedi.

Kaynak : https://tr.sputniknews.com/turkiye/201708011029518633-tbmm-baskani-surekli-arizalanan-makam-araci-mercedes-soruldu/

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!