SON DAKİKA

TASARRUF İKAZLARI İŞE YARAMADI! 9 MÜDÜRE 9 MAKAM ARACI

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın partisinin üyelerine tasarruf ikazları işe yaramadı. Ordu Büyükşehir Belediyesi’ndeki 9 daire müdürünün istişare toplantısına makam araçlarıyla katılması dikkat çekti. Hükümet bir taraftan tasarruf çağrıları yaparken, Saray’dan başlayıp AKP’li belediyelere kadar bürokrasideki lüks düşkünlüğü, her geçen gün yeni bir olayla gündemde yer buluyor. Son örnek ise Ordu’nun Ünye ilçesinde yaşandı.

Bu haber 11 Temmuz 2019 - 16:00 'de eklendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın birçok kez dile getirdiği “Tasarruf ve lüksten kaçının” açıklamalarına rağmen belediyelerde yaşanan lüks yaşam her geçen gün ortaya çıkmaya devam ediyor. Son örnek ise Ordu’nun Ünye ilçesinde yaşandı.

ARAÇLAR İSTANBUL PLAKALI

Sözcü’den yer alan habere göre, Ordu Büyükşehir Belediyesi’nde görev yapan 9 daire müdürü iştişare toplantısı yapmak üzere Ünye Belediyesine gitti. Aynı belediyede görev yapan müdürlerinin toplantıya ayrı ayrı lüks araçlarla gitmeleri tepki çekti. Araçların tamamının İstanbul’dan kiralandığı ve seri plakalı olmaları ise dikkatlerden kaçmadı.

BU NASIL TASARRUF?

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler, görevi devraldıktan sonra tasarruf tedbirleri uygulanacağını söylemiş ve makama ait lüks araçları kaldırmıştı. Daha sonra Ramazan ayında kurulan iftar çadırlarını, belediyede misafirlere ikram edilen çerezleri bile kaldırmış, kendisinde, başkan vekilinde, genel sekreterde, özel kalem müdüründe ve daire başkanlarına verilmesi planlanan son model telefonların alımını da iptal etmişti.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!