SON DAKİKA

SUUDİ ARABİSTAN’IN TÜRK MALLARINA BOYKOTU RESMİYET KAZANDI

Suudi Arabistan’ın et ve yumurta gibi temel ürünlere aylar süren boykotu bu aybaşından itibaren resmiyet kazandı.

Bu haber 28 Kasım 2020 - 14:38 'de eklendi.
Abone ol

Türkiye İhracatçılar Meclisi, Suudi Arabistan’ın et ve yumurta gibi temel ürünlere aylar süren boykotunun bu aybaşından itibaren resmiyet kazandığını duyurdu.

Suudi Arabistan Türkiye’den kırmızı/beyaz et ve ürünlerinin yanı sıra yumurta, bal ve süt gibi ürünlerin ithalatını resmi olarak da askıya aldı.

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Faysal bin Ferhan ise geçtiğimiz hafta Reuters haber ajansına yaptığı açıklamada “Türk ürünlerinin gayri resmî boykot edildiğine ilişkin hiçbir veri yok. Türkiye ile iyi ve mükemmel ilişkilere sahibiz” demişti.

“15 KASIM İTİBARİYLE DURDURULMUŞTUR”

 İhracatçılar Meclisi’nin üyelerine gönderdiği elektronik postada, Ticaret Bakanlığı’ndan bazı ürünlerin Suudi Arabistan’a ihracının durdurulduğu bilgisi iletildi.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Reuters haber ajansının haberine göre elektronik postada, “Ülkemizden kırmızı et ve ürünleri, beyaz et ve ürünleri, su ürünleri, yumurta, bal ve ürünleri, süt ve anne sütü alternatifleri gibi ürünlerin ithalatı 15 Kasım itibariyle durdurulmuştur” denildi.

Türkiye İhracatçılar Meclisi, yılın ilk 10 ayında Suudi Arabistan’a yapılan ihracatın yüzde 16 düşerek 2,23 milyar dolara gerilediğini açıklamıştı.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!