boykot

Azerbaycan’daki Karabağ Zaferi kutlamalarında okunan şiir nedeniyle, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ve Türkiye'ye yönelik hadsiz çıkışların yapıldığı İran’da, şimdi de sosyal medya üzerinden Türk mallarına yönelik boykot kampanyası başlatıldı.
13.12.2020
İRAN’DAN TÜRK MALLARINA BOYKOT ÇAĞRISI için yorumlar kapalı
5
Türk ürünlerini boykot eden Suudi Arabistan’ın ulusal petrol ve doğalgaz şirketine Türkiye'de yatırım için onay verildi
30.11.2020
TÜRK MALLARINI BOYKOT EDEN SUUDİ ARABİSTAN’A YATIRIM ONAYI için yorumlar kapalı
1
Suudi Arabistan'ın et ve yumurta gibi temel ürünlere aylar süren boykotu bu aybaşından itibaren resmiyet kazandı.
28.11.2020
SUUDİ ARABİSTAN’IN TÜRK MALLARINA BOYKOTU RESMİYET KAZANDI için yorumlar kapalı
0
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Fransız mallarına yönelik boykot çağrısına Türkiye Fırıncılar Federasyonundan da destek geldi. Federasyon Başkanı Halil İbrahim Balcı, ekmek üretiminde Fransız menşeli ürünleri kullanmama kararı aldıklarını açıkladı.
28.10.2020
FIRINCILARDAN FRANSIZ MALLARINA BOYKOT için yorumlar kapalı
1
Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe'de konuşuyor. Erdoğan konuşmasında Fransa'ya boykot çağrısında bulundu
26.10.2020
ERDOĞAN’DAN BOYKOT ÇAĞRISI: ‘FRANSIZ MALLARINI ALMAYIN’ için yorumlar kapalı
1
Türkiye hükümetinden Suudi Arabistan’ın uyguladığı boykota dair halen bir açıklama gelmezken Riyad’daki süpermarketlerde Türk ürünlerinin bulunduğu raflar boşaldı. Aynı raflara Yunanistan bayrağı asılıp, “Yunan ürünleri gelmiştir” tabelası konuldu.
24.10.2020
SUUDİ ARABİSTAN’DA BOYKOT BÜYÜYOR: TÜRK ÜRÜNLERİNİN YERİNE YUNAN BAYRAĞI ASTILAR için yorumlar kapalı
17
Suudi Arabistan’ın Türk mallarına uyguladığı boykota bir yenisi daha eklendi. Ülkedeki en büyük hazır yemek zincirlerinden biri olan Herfy, “Artık Türk burgeri yerine Yunan burgeri satacağız" duyurusu yaptı.
19.10.2020
SUUDİ ARABİSTAN’DA BOYKOT BÜYÜYOR: ‘ARTIK TÜRK BURGERİ YERİNE YUNAN BURGERİ SATACAĞIZ’ için yorumlar kapalı
4
Suudi Arabistan’ın Türkiye’ye uyguladığı ancak resmi olarak açıklamadığı ambargoya dev bir şirket de katıldı. Dünya gazetesi yazarı Kerim Ülker, Orta Doğu’nun 3 büyük market zincirinden biri olan Abdullah Al-Othaim Markets’in siyasi gerekçelerle Türk mallarını almayacağını yazdı.
19.10.2020
SUUDİ MARKET ZİNCİRİNDEN TÜRK MALLARINA BOYKOT için yorumlar kapalı
4
Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz el-Suud’un da Türkiye’ye boykottan yana tavır aldığının iddia edilmesinin ardından Suudilerin Türkiye’de emlak alışının tamamen kesildiği emlak alanlarında satması konusunda baskı yapıldığı iddia edildi.
18.10.2020
SUUDİ ARABİSTAN’IN EKONOMİK BOYKOTU TÜRKİYE’DEKİ EMLAK SATIŞLARINI VURDU için yorumlar kapalı
0
Suudi Arabistan'da bir market Türk yapımı ürünlerin olduğu rafın üzerine "Türk mallarına dokunmayın" yazarak satışlarına engel koydu.
17.10.2020
SUUDİ ARABİSTAN’DA BOYKOT DEVAM EDİYOR: ‘TÜRK MALLARINA DOKUNMAYIN’ için yorumlar kapalı
4
Suudi Arabistan Ticaret Odaları Başkanı Aclan, Türk mallarına boykot çağrısını yineleyerek “Kesin ve net bir şekilde söylüyorum; yatırıma hayır, ithalata hayır, turizme hayır” ifadelerini kullandı.
16.10.2020
SUUDİ YETKİLİDEN TÜRK MALLARINA BİR BOYKOT ÇAĞRISI DAHA için yorumlar kapalı
0
Suudi Arabistan’ın Türkiye’ye ambargosu sürerken skandal bir açıklama geldi Sudi Arabistan Ticaret Odaları Başkanı Ajlan al-Ajlan Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Türkiye’ye dair, ithalat, yatırım ya da turizm olsun her şeye boykot uygulamak her Suudlu tüccar ya da tüketicinin sorumluluğudur” ifadelerini kullandı.
05.10.2020
SUUDİ YETKİLİ, TÜRK MALLARINA BOYKOT ÇAĞRISINDA BULUNDU için yorumlar kapalı
4