SON DAKİKA

SUUDİ ARABİSTAN’I KISKANDIRACAK ANLAŞMA

Bu haber 11 Temmuz 2017 - 18:39 'de eklendi.

Arap ve Körfez ülkelerinin, “terörü destekliyor” denilerek ambargo uyguladıkları Katar, ABD ile “teröre karşı mücadele” anlaşması imzaladı. ABD Dışişleri Bakanlığından R.C. Hammond, Tillerson’ın Katar ziyareti sırasında iki ülke arasında ‘terörün ve finansmanıyla mücadele’ anlaşması imzalandığını duyurdu.

Geçtiğimiz günlerde Suudi Arabistan ile minyon dolarlık silah anlaşması imzalayan, ardından kral Salman ile kılıç dansı yapan ABD BaşkanıDonald Trump, Katar ile imzaladığı bu memorandumla Suudileri kızdıracağa benziyor.

Körfez ve Arap ülkelerinin terörizmi desteklediği iddiasıyla Katar’a ambargo uyguladığı dönemde imzalanan memorandumu Tillerson ile Katarlı mevkidaşı Şeyh Muhammed bin Abdurrahman el Sani yaptıkları ortak basın toplantısında duyurdu.

Tillerson’ın üst düzey danışmanı Hammond, Doha’da iki ülke arasında imzalanan ‘terörle ve finansmanıyla mücadele’ konulu memorandum hakkında gazetecilere açıklama yaptı.

‘BİR ANLAYIŞ MUTABAKATI’

Anlaşmayı ‘İleriye doğru atılan umut verici bir adım’ olarak niteleyen Hammond, “Katar ve ABD, terörle savaşını güçlendirmesi ve terörü destekleme meselelerini aktif biçimde ele alması konusunda Katar’ın gelecekte ortaya koyabileceği çabaları belirleyen bir anlayış mutabakatı imzaladı” dedi.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!