SON DAKİKA

SURİYELİLERE VATANDAŞLIK NASIL VERİLDİ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Suriyelilere vatandaşlık açıklamalarının ardından TDAV’ın Süleymaniye Kürsüsü kapsamında düzenlediği Musul Meselemiz konulu panelde konuşan Savaş Avcı’nın açıklamaları yeniden gündeme geldi.

Bu haber 22 Aralık 2019 - 19:43 'de eklendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz günlerde Suriyelilerin tamamına vatandaşlık verilmesi gerektiğini savunmuş, Cumhurbaşkanı’nın açıklamaları tartışmaları da beraberinde getirmişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerinin ardından Türkmeneli İnsan Hakları Derneği Başkanı Savaş Avcı’nın daha önce TDAV’ın TDAV’ın Süleymaniye Kürsüsü kapsamında düzenlediği Musul Meselemiz konulu panelde yaptığı açıklamalar sosyal medyada yeniden gündem oldu.

Avcı, o panelde yaptığı açıklamada, Türkiye’yi görmemiş bir Suriyelinin vatandaşlık aldığını ifade etmişti. Dabai’de bir Suriyeli ile konuştuğunu ifade eden Avcı, şöyle konuşuyor:

“Türkiye’yi görmemiş ben buna şahit oldum ve Sayın Bakan’a da söyledim. Dubai’de ben bir Suriyeli gördüm telefon alıyordum, telefoncuydu. ‘Ben Türkiye’ye gideceğim vatandaş oldum’ dedi. Nasıl oldun? dedim. Sen Türkiye’ye gittin mi müracaat ettin mi? ‘Yok benim orada amcaoğlu var liste istemişler, biz de verdik’ dedi. İnanmadım, benim kuzenim Türk konsolosluğunda çalışıyor. Ona sordum var mı böyle bir şey? ‘Abi gel gör halimizi, millet kuyrukta’ dedi.”

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!