SON DAKİKA

SURİYE, İSRAİL’İN HAVA SALDIRISINI PÜSKÜRTTÜ

Suriye hava savunma sistemlerinin, İsrail’in ülkenin güneyine yönelik gerçekleştirdiği saldırıyı püskürttüğü, fırlatılan tüm füzelerin imha edildiği bildirildi.

Bu haber 20 Ocak 2019 - 15:01 'de eklendi. 85Son Güncelleme20 Ocak 2019 - 17:51

Suriye ordusundan bir kaynak, Sputnik’e yaptığı açıklamada İsrail’in ülkenin güneyine yönelik gerçekleştirdiği hava saldırısını püskürttüğünü belirtti.

Yetkili, “Hava savunma sistemlerimiz, İsrail’in güney bölgemize yönelik hava saldırısını püskürttü. Fırlatılan tüm füzeler, hedeflerine ulaşamadan düşürüldü” diye konuştu.İsrail son olarak 12 Ocak gecesi Suriye’ye saldırmıştı. İsrail jetlerinin fırlattığı füzeler Şam Uluslararası Havalimanı’ndaki bir ambar ve birkaç uçağa zarar vermişti.

Askeri kaynaklar ise, İsrail jetlerinin Şam’a yönelik saldırı düzenlediğini ancak ateşlenen füzelerin çoğunun düşürüldüğünü ifade etmişti.

O saldırının ardından Suriye Dışişleri Bakanlığı, İsrail jetlerinin Şam civarlarına yönelik saldırıları nedeniyle Birleşmiş Milletler’e (BM) ve BM Güvenlik Konseyi’ne (BMGK) birer mektup göndererek, İsrail’in yeni saldırılarının önüne geçilmesi için derhal önlem almasını talep etmişti.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın