SON DAKİKA

‘SOYLU’YU PROTESTO EDENLERİN TAMAMI EKREM GİBİ MÜSLÜMAN GÖZÜKEN PONTUS’LAR’

İstanbul Ticaret Borsası Başkanı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkan Yardımcısı Ali Kopuz, Trabzon’da İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu protesto eden vatandaşlar için “Ekrem gibi müslüman gözüken Pontuslar” dedi.

Bu haber 06 Haziran 2019 - 11:17 'de eklendi.

Kopuz, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Trabzon’da Soylu’yu protesto eden grubun ‘Pontus’ olduğunu söyledi. İstanbul Ticaret Borsası Başkanı’nın paylaşımı şöyle:

“SÜLEYMAN Soyluyu protesto eden guruba bakın tamamı EKREM gibi müslüman gözüken Pontuslar”

‘OKUDUĞUNU ANLAMAK GÜZEL HASLETTİR’

Kopuz, daha sonra attığı tweet’te ise “yanlış anlaşıldığını” ileri sürerek, “Okuduğunu anlamak güzel bir haslettir Trabzonlulara laf söylemek kimsenin haddi değil makaryosun heykelini diken adama tepki göstermeyen ama Trabzonun has milliyetçi bir evladına tepki gösterenlere tepkimiz” dedi.

TRABZON’DA PROTESTO EDİLMİŞTİ

Dün, bayramlaşma etkinlikleri için CHP’nin İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu ile aynı saatte Trabzon’a gelen Soylu, İmamoğlu’nu bekleyen yurttaşlar tarafından hava limanında protesto edilmişti. ​Soylu konuyla ilgili yaptığı açıklamada ise “. CHP adayını bekleyen ekip orada bekliyor. Adım attığımda oradan bir söz geldi. ‘Akıllı ol’ Süleyman Soylu diye. Ben buraya Selahattin Demirtaş’ın kucağından gelmedim. Ben akıllıyım. Allah şahit size hiçbir yanlışımız olmadı” demişti.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!