SON DAKİKA

Soylu: Türkiye, tam bağımsızlığın keyfini çıkarmakta

Bakan Soylu, Aydın Polis Meslek Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilen (POMEM) 20.

Bu haber 13 Aralık 2017 - 15:23 'de eklendi. 68

Bakan Soylu, Aydın Polis Meslek Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilen (POMEM) 20. Dönem Mezuniyet Töreni’nde konuştu. 

‘TÜRKİYE, KURTULMUŞ BİR EKONOMİYLE GELECEĞE YÜRÜYOR’

Türkiye’nin üzerinde birtakım planlar yapılsa da Türkiye’nin kendine ait bir planı ve stratejisi olduğunu öne süren Soylu, değerlendirmelerine şöyle devam etti: 

“Türkiye sadece sorunları olan bir ülke değildir. Aynı zamanda fırsatları da olan bir ülkedir. Zaten ülkemize yönelen bu tehditlerin bir hedefi de Türkiye’nin bu fırsatlarını yönetmesini engellemektir. Ülkemiz doğusunda enerji üreticisi ülkeler olan, batısında enerji müşterisi ülkeler olan bir ülkedir. Batının nüfusunun giderek azaldığı, yaşlandığı bir dünyada Türkiye önemli bir nüfus avantajına sahip bir ülkedir. Bugün krizlere dayanıklı, döviz spekülasyonlarına rağmen büyüme rakamları sürekli artan, ihracatı artan, IMF vesayetinden kurtulmuş bir ekonomiyle geleceğe doğru ilerlemektedir. Türkiye bugün tam bağımsızlığın keyfini çıkarmaktadır.” 

‘BİZİ, BİZLE KORKUTMAK İSTİYORLAR’

Türkiye’nin bugün FETÖ, PKK, DEAŞ, DHKP-C ile mücadele ettiğini söyleyen Soylu, “Ülkemiz bunun öncesinde sağ sol çatışmalarıyla uğraştırılmıştır. Bunun öncesinde darbelerle ve ekonomik krizlerle uğraşmak zorunda bırakılmıştır. Bunların bir sebebi, bir amacı vardır. Bize diz çöktürmek istiyorlar. Bunu da iki korkuyla beraber yapmaya çalışıyorlar. Birincisi, bizi bizle korkutmak istiyorlar. İkincisi, bizi kendi değerlerimizle korkutmaya çalışıyorlar. Çünkü bu milletin gücünün iki ana kaynağı kardeşliği, milli ve manevi değerleridir, bunu biliyorlar. Onun için buralardan saldırıyorlar” ifadelerini kullandı. 

‘EĞER FBI BUNU YAPTIYSA…’

Bakan Soylu, ABD’de Halkbank yöneticisi Mehmet Hakan Atilla sanık, Rıza Sarraf’ın tanık olduğu davada ABD’nin istihbarat örgütlerinin oyunlarının mahkemede ortaya çıktığını savunarak, şöyle konuştu:

“FBI ile ilgili söylenen, iddia edilen ve mahkemede ortaya konulan meselenin altını çizmek istiyorum ki Türkiye büyük bir mesele haline getiriyor. Çok net orada, buradan kaçmış bir haine söylenen doğru ise 50 bin dolar verilmesi, bu kumpasın hangi ölçüde gerçekleştiğinin ispatı ve delilidir. Buradan kaçan ve bu ülkenin bayrağına ihanet eden orada bir hain olarak ifade verdirilen eski bir polis mensubuna 50 bin dolar verilmiş ise FBI bunu yapmış ise bilmenizi istiyorum ki Türkiye için yeni bir süreç başlayacaktır. Bu tezgah ve çatı mahkemeleri Türkiye’nin büyümesini, zenginleşmesini, kendi coğrafyasında ve dünyada ayakta durmasını engelleyemeyecektir.”

Soylu’nun konuşmasının ardından Aydın POMEM’den mezun olan 415 polis adayı yemin etti. 

Parlamentohaber.com | Korku yok!

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın