SON DAKİKA

Sosyal medyadaki ‘Afrin açıklamalarına’ soruşturma

Afrin operasyonuna ilişkin sosyal medya paylaşımlarına 5 kentte soruşturma başlatıldı. Soruşturmaların Ankara, Van, Diyarbakır,

Bu haber 22 Ocak 2018 - 21:10 'de eklendi. 57

Afrin operasyonuna ilişkin sosyal medya paylaşımlarına 5 kentte soruşturma başlatıldı. Soruşturmaların Ankara, Van, Diyarbakır, Mardin ve Muş başsavcılıkları tarafından açıldığı öğrenildi. Soruşturmaların ‘PKK propagandası’ ve ‘yalan bilgi paylaşmak’ suçlarını kapsadığı bildirildi. İstanbul Başsavcılığı da sosyal medya paylaşımları ve olası sokak eylemlerinin takip edildiğini kaydetti.

Bilgen ve Yıldırım’a soruşturma
Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eş Başkanı Leyla Güven ile HDP’li vekiller Nadir Yıldırım ve Ayhan Bilgen hakkında Afrin’e dair yaptıkları açıklamalar nedeniyle soruşturma başlatıldı. Diyarbakır Başsavcılığı, Güven hakkında televizyon ve sosyal medyadaki paylaşımları gerekçesiyle ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama’ iddiasıyla soruşturma başlatıldığını duyurdu. Ankara Başsavcılığı da HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Nadir Yıldırım ile Bilgen hakkında Twitter paylaşımları nedeniyle soruşturma başlatıldığını açıkladı.

Parlamentohaber.com | Korku yok!

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın