SON DAKİKA

SIR İHALEDE EN DÜŞÜK TEKLİF LİMAK’TAN GELDİ

TOKİ’nin 3 kez “Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı” yöntemiyle ihaleye çıktığı Merkez Bankası’nın İstanbul Finans Merkezi’ndeki genel müdürlük binası için bu defa Merkez Bankası “anahtar teslim” yöntemiyle gizli bir ihale gerçekleştirdi.

Bu haber 02 Haziran 2020 - 18:02 'de eklendi.

Sözcü‘den İsmail Şahin‘in haberine göre, ihale ilanı yapılmaksızın davet edilen isteklilerin teklif verebildiği ihalede en düşük yapım bedeli Limak’tan geldi.

Habere göre, Merkez Bankası yetkilileri, ihaleye katılan firmalar ve verilen teklifler hakkındaki soruları yanıtsız bırakırken, sürecin bu hafta içinde sonuçlandırılması bekleniyor.

12 Şubat 2020’de Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararı ile Merkez Bankası’nın yapacağı bazı mal, hizmet alımları ile yapım işleri, Kamu İhale Kanunu kapsamı dışına çıkarılmıştı. Getirilen düzenleme ile Merkez Bankası’nın kendi belirleyip davet ettiği firmalarla pazarlık usulü ihale yapması sağlanmıştı. Pazarlık usulü, bankanın her türlü ihtiyacını karşılamak amacıyla ilan yapılmaksızın davet edilen isteklilerin teklif verilebildiği bir ihale yöntemi olarak biliniyor. Bu ihalelere davet edilen istekliler dışında herhangi bir istekli katılamıyor.

15 bin 960 metrekarelik Merkez Bankası arsasının imar planında, toplam 258 bin metrekarelik inşaat yapılmasının önü açılırken, söz konusu parsel üzerine AVM, rezidans, otel, sinema, tiyatro, gazino, çarşı, özel hastane ve eğitim alanları da yapılabilecek.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!