SON DAKİKA

Selvi: AK Parti il başkanları Erdoğan’a ‘Küskünler ordusu oluşturulmasın’ dedi

Selvi’nin yazısının ilgili bölümü şöyle: “Dün AK Parti’de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığında il başkanları toplantısı vardı.

Bu haber 07 Eylül 2017 - 8:17 'de eklendi. 90

Selvi’nin yazısının ilgili bölümü şöyle:

“Dün AK Parti’de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığında il başkanları toplantısı vardı. Erdoğan, il başkanlarına öğleden sonra hitap etti. Öğleden önce de Genel Merkez’de il başkanları ile toplantı yapıldı. O toplantıda da gündem konusu yine ‘racon kesilmesi’ oldu. İl başkanları sosyal medya üzerinden linç edildiklerini anlattı. ‘Reis’ adına birilerinin kendilerine, ‘racon kesmeye’ çalıştığını gündeme getirdiler.

İl başkanlarının şikâyetleri iki nokta üzerine yoğunlaştı.

1- Değişim işin gereğidir. Ama değişim yapılırken, teşkilatların onuru korunsun. Küskünler ordusu oluşturulmasın. Çünkü önümüzde bir kırılma noktası olan 2019 seçimleri var.

2- Her gidene defolu gözüyle bakılıyor. Bu, değişen kadroları rencide ediyor.”

‘RACON KESENLERE GEREKEN CEVABI VERECEĞİZ’

“Genel Merkez tarafından il başkanlarına, ‘Sosyal medya üzerinden racon kesenlerin partiye zarar verdiğinin farkındayız. Onlara gereken cevabı vereceğiz. Siz de bunlara pabuç bırakmayın. Değişimi gerçekleştirirken, küskünler ordusu oluşturulmasına fırsat vermeyeceğiz’ mesajı verildi.”

‘DEĞİŞİMİN ÜÇÜNCÜ AYAĞI BÜROKRASİ’

“Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın il başkanlarına yaptığı konuşmanın önemli bir bölümü değişime ayrılmıştı. Erdoğan, AK Parti’deki değişimin startını 16 Nisan referandum gecesi verdi. Erdoğan, dün ise değişimde yeni bir hedef gösterdi. Teşkilatlarda ve yerel yönetimlerdeki değişimden sonra bürokrasideki değişimin işaretini verdi. Böylece değişimde üçüncü adımı atmış oldu. Bakanlara bürokraside değişim için talimat verdi.”

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın