SON DAKİKA

Selvi: Abdullah Gül, Gezi’den bu yana Erdoğan’ın karşısında

Hürriyet gazetesi yazarı, AKP’ye yakınlığıyla bilinen Abdulkadir Selvi, köşesinden iktidarın Abdullah Gül krizini yorumlamaya

Bu haber 08 Ocak 2018 - 11:28 'de eklendi. 69

Hürriyet gazetesi yazarı, AKP’ye yakınlığıyla bilinen Abdulkadir Selvi, köşesinden iktidarın Abdullah Gül krizini yorumlamaya devam ediyor. Selvi, bugünkü köşe yazısında Abdullah Gül’ün kendisine yöneltilen eleştirilerden ötürü ‘gücenmiş, kırılmış’ olduğunu belirterek, yakınlarından edindiğini ifade ettiği bilgilere göre Gül’ün ‘Cumhurbaşkanlığı yapmış birisi olarak kendisini sorumlu hissettiği, söyleyeceği şeyler olursa bunları paylaşmaktan kaçınmayacağı’ satırlarını yazdı.

Gül’ün ‘açıklamalarımı sürdüreceğim’ sözlerinin büyük bir tartışmanın fitilini ateşlediğini belirten Selvi, bu tartışmanın ‘Erdoğan’ı tasfiye etmek isteyen çevrelerin Gül merkezli senaryoları piyasaya sürmeleri’nden kaynaklandığını öne sürdü.

Erdoğan’ı tasfiye etmenin ancak AKP içinden güçlü bir isimle mümkün olacağını ve bu ismin Gül olduğunu söyleyen Selvi, Abdullah Gül’ün Gezi Parkı direnişinden bu yana Erdoğan’ın yanında değil, karşısında durduğunu yazdı.

Selvi, yazısına şu satırlarla son verdi:

(…) Erdoğan’ı tasfiye etmek isteyenlerin Abdullah Gül’e sarılması AK Parti’de bir rahatsızlığa yol açmış. Bu tür yanlış algılara son verecek kişi ise Abdullah Gül’den başkası değil. Tabii isterse.”

Parlamentohaber.com | Korku yok!

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın