SON DAKİKA

SELMAN ÖĞÜT’ÜN TÜRKİYE’DE HİÇ BİR DEVLET ÜNİVERSİTESİNDE ‘’DOKTORA’’ VE ‘’DOÇENT’’ ÜNVANI ALMAMASI GEREKİR

Babası FETÖ elebaşının yareni, annesi FETÖ’cü derneğin yöneticisi, ağabeyi “pelikancı”, yengesi Hilal Kaplan… Sadece 6 makale ve tezden yayımlanan 1 kitabı var. İşte Doç. Dr. Selman Öğüt’ün hikayesi

Bu haber 04 Ocak 2020 - 22:49 'de eklendi.
Abone ol

(ciddigazete.com)’da yer alan habere göre, Mustafa Kemal Atatürk’le ilgili provokatif çıkışlarıyla parlatılan Doç. Dr. Selman Öğüt’ün akademik unvanını, Türkiye’de eşine rastlanmayan bir süreçte elde ettiği ortaya çıktı. Türkiye’deki tüm akademisyenlerin çalışmalarının arşivlendiği YÖK Akademik isimli resmi sitede, Selman Öğüt’ün sadece 6 makalesi ve tezden yayımlanan bir kitabı var. Normal şartlarda bu akademik kariyerle Selman Öğüt’ün Türkiye’de hiç bir devlet üniversitesinde “doktora” ve “doçent” unvanı alamaması gerekirdi.

SELMAN ÖĞÜT’ÜN BAŞKA ÖZELLİKLERİ DE VAR!

Habertürk TV’de yayınlanan “Enine Boyuna” programında Ortadoğu’ya ilişkin son gelişmeler tartışılırken, devlet içindeki Pelikan yapılanmasının önde gelen isimlerinden Selman Öğüt, yine Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü hedef aldı.

Selman Öğüt, “Kemalistler neler yaptı. Ezanı Türkçe okuttukları için özür dileyecekler. Bu ülkede Kemalistler Müslümanlara zulüm etmiştir” derken, Hürriyet Gazetesi yazarı İsmail Saymaz da kendisine, “Bu ülkede Kemalistler sayesinde ezan okunuyor namaz kılınıyor” diye cevap verdi.

Bu sözleri sonrasında tepkiler Selman Öğüt’ü sosyal medyada Türkiye gündemine sokarken, Pelikancılardan da Öğüt’e yönelik arka arkaya destek mesajları geldi. Programda Öğüt’e sessiz kalan Cumhur İttifakı ortağı Devlet Bahçeli’nin danışmanı Metin Özkan ve Aydınlık Gazetesi Genel yayın Yönetmeni İlker Yücel’e ise sosyal medyada tepki gösterildi.

EZANIN ANLAMINI BİLMİYOR “DİN” DERSİ VERİYOR!

Pelikancı Selman Öğüt, daha önce de yine konuk olduğu Habertürk TV’de “Türkçe ezan” tartışması çıkarmış ve ezanın anlamını yanlış söyleyerek, “Allahuekber ne demek? Allah birdir demek” ifadelerini kullanmıştı. Selman Öğüt’ün bu sözleri muhafazakar camianın da tepkilere neden olmuştu. Çünkü, Allahuekber, “Allah birdir” demek değil, “Allah en büyüktür” anlamına geliyor. Öğüt ise ezanın anlamını yanlış söylemesini daha sonra “dil sürçmesi” olarak düzeltmeye çalışmıştı.

PELİKANCI ÖĞÜT NASIL TV’YE ÇIKIYOR?

Selman Öğüt’e yönelik tepkiler devam ederken, “Neden böyle isimler TV’ye çıkarılıyor?” soruları da sıkça soruluyor. Televizyon ekranlarına çıkarılacak AKP’li isimlerle ilgili listeler bulunuyor. Bu listelerde olmayan isim televizyon ekranlarına çıkarılamıyor. Bu listeler ise Cumhurbaşkanlığı Sarayı’ndaki Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı (SETA) üyeleri tarafından belirleniyor. Pelikancı Selman Öğüt de, Saray’daki SETA’cıların dayatması ile televizyon ekranlarına çıkabiliyor.

SELMAN ÖGÜT’ÜN BABASI FETÖ’NÜN TV’SİNDE KALP KRİZİ GEÇİRDİ

Selman Öğüt’ün babası ilahiyatçı Salim Öğüt.

İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde Öğretim Üyesi olan Prof. Dr. Salim Öğüt, 1 Kasım 2010 tarihinde FETÖ’nün yayın organı Mehtap TV’de yayınlanan “Günışığı” programına konuk olmuş ve canlı yayında kalp krizi geçirmişti.

FETÖ’nün kanalında geçirdiği kalp krizi sonrasında uzun süre yoğun bakımda kalan Selman Öğüt’ün babası Salim Öğüt, 2012 yılında hayatını kaybetmişti. FETÖ elebaşı Fethullah Gülen’e yakınlığı ile bilinen Salim Öğüt’ün hayatını kaybetmesinin ardından, Fethullah Gülen de taziye mesajı yayınlamış ve şöyle demişti:

“İlmi ve faziletiyle ilahiyat camiasının mümtaz simaları arasında yer alan, hem ilahiyat fakültesinde uzun yıllar hizmet eden, hem de gönül dili ve hizmet heyecanı ile halkı tenvir için koşturan Prof. Dr. Salim Öğüt Beyefendi’nin, Mehtap TV’de bir irşad programında kalp krizi geçirmesi sonrası uzun bir nekahet dönemini atlatamayarak Hakk’a yürüdüğünü üzüntüyle öğrendim. Kendilerine Mevlâ-yı Müteal’den rahmet niyaz eder; başta ailesi olmak üzere talebe, dost ve yakınlarına sabr-ı cemil niyaz ederim.”

ANNESİ SEHER ÖĞÜT, FETÖ’CÜ DERNEĞİN YÖNETİCİSİ

15 Temmuz FETÖ darbe girişimi sonrasında, FETÖ’nün kapatılan derneklerinden biri de Armoni Derneği oldu. Armoni Derneği’ni, hükümete yakın Yeni Şafak Gazetesi de gündeme getirmiş ve FETÖ’nün Armoni Derneği’ni Alevi derneklerine sızmak için araç olarak kullanıldığı ifade edilmişti.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

İşte bu Armoni Derneği’nin yöneticiliğini, Selman Öğüt’ün annesi Seher Öğüt yaptı.

SELMAN ÖĞÜT’ÜN YENGESİ, TÜRK BAYRAĞI ALERJİSİ OLAN HİLAL KAPLAN

Selman Öğüt’ün kardeşi Süheyb Öğüt, Sabah Gazetesi yazarı Hilal Kaplan’ın eşi.

Pelikan yapılanmasının merkezi, İstanbul Kuzguncuk’ta bulunan “Pelikan Yalısı” olarak bilinen Bosphorus Global (Boğaziçi Küresel İlişkiler Merkezi)

AKP içindeki Pelikan yapılanmasının da önde gelen ismi Hilal Kaplan ve eşi Boğaziçi Küresel İlişkiler Merkezi Başkanı Süheyb Öğüt…

PELİKAN GRUBU

Kamuoyunun ilk olarak 1 Mayıs 2016’da adını duyduğu Pelikan grubu, o dönem AKP’li Başbakan olan Ahmet Davutoğlu’nu yerden yere vuran Pelikan Bildirisi yayımlamıştı. Pelikan Darbesi olarak anılan sürecin sonu, bildirinin yayımlanmasından günler sonra Davutoğlu’nun istifasına kadar gitmişti.

O dosyanın hazırlanışında Hilal Kaplan ile eşi Süheyb Öğüt, Nafiz Can Paker, Melih Altınok, Kurtuluş Tayiz, Cemil Barlas, Haşmet Babaoğlu gibi isimlerin katkısı olduğu ileri sürülmüştü.

SELMAN ÖĞÜT BU KARİYERLE NASIL “DOÇENT” OLDU?

1984 Mekke doğumlu Selman Öğüt, lisans eğitimini İstanbul Kültür Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamladı. Ardından Marmara Üniversitesi yüksek lisans ve doktora programlarını tamamladı. 2009-2014 yılları arasında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde araştırma görevlisi ve öğretim görevlisi olarak çalıştı.

Halen İstanbul Medipol Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak görev yapmakta.

YÖK Akademik verilerine göre 6 makale, 1 tezden yayımlanan kitabı olmasına rağmen, devlet üniversitesinden “doktora” ve “doçentlik” unvanı aldı.

Normal şartlarda bu akademik kariyerle Selman Öğüt’ün, Türkiye’de hiç bir devlet üniversitesinde “doktora” ve “doçent” unvanı alamaması, kadrolu çalışamaması gerekirdi. Kaynak: CiddiGazete/Odatv

KAYNAK: https://www.ciddigazete.com/politika/selman-ogut-nasil-docent-oldu-h20786.html, Odatv

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!