SON DAKİKA

ŞEHİT ANNESİ PAKİZE AKBABA’DAN ERDOĞAN’A SERT TEPKİ

Şehit Anaları Derneği Başkanı Pakize Akbaba, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sert tepki gösterdi. Akbaba “Tabii güler. Bu Bilal değil. Öbür oğlu değil. Sülalesinden biri değil. Damat çıkıyor; ‘efendim enflasyon çok iyi, vatandaş iyi geçiniyor.’ diyor. Müslüman yalan konuşmaz. Allah’tan korkan yalan konuşmaz.“ dedi.

Bu haber 01 Mart 2020 - 21:41 'de eklendi.

İdlib saldırısının ardından 2 gün sonra kameralar karşısına geçen Erdoğan, “İdlib’de 36 şehidimiz var” açıklamasında bulunmuştu. Erdoğan’ın Merkel ve Trump ile olan diyalogunu anlatırken takındığı tutum sosyal medyada eleştirilere neden olmuştu.

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın daha önce Cumhurbaşkanına hakaret davası açtığı Akbaba  “İktidar ateşin içine attı askerlerimizi. ‘Ölen ölsün, kalan sağlar bizimdir’ diyor. Acıdan anlamıyorlar. Benim ciğerim yanıyor. Can yanmazsa gözden yaş çıkmaz. Benim içim yanıyor ki benim gözümden yaş çıkıyor. Şehidin anasına dava açıyorsa, şehidin neyini düşünecek ki.” diye konuştu.

“TABİİ GÜLER”

Yeniçağ’dan Fatih Ergin ve Erman Çimen’in haberine göre; Erdoğan’ın daha önce dava açtığı Akbaba sözlerini şu şekilde sürdürdü; “Tabii güler. Bu Bilal değil. Öbür oğlu değil. Sülalesinden biri değil. Damat çıkıyor; ‘efendim enflasyon çok iyi, vatandaş iyi geçiniyor.’ diyor. Müslüman yalan konuşmaz. Allah’tan korkan yalan konuşmaz. “

“EĞER BU ÜLKE KAN AĞLIYORSA”

“Eğer bu ülke kan ağlıyorsa istifa edeceksiniz. Gülerek benim ciğerimin közüne odun atmayın, hançer sokmayın. Şehit analarının ciğerine közüne odun atmayın.

Neyi gülerek anlatıyorsun? Biz mahvolmuşuz ağlaya ağlaya. Çünkü ayrı acıları yaşıyoruz. Askerler ailelere kara haberi götürüyor. Aynı şeyleri ben de yaşadım. Nasrettin hoca misali, ağaçtan düşenin halini, ağaçtan düşen anlar”

ÖYLE KOLUNU TABUTA KOYUP NUTUK ATILMAZ

“Müslümanlıkta şehide değer veriliyor. Kur’an’da değer veriliyor. Öyle kolunu tabuta koyup nutuk atılmaz. 3-5 şehit denilmez. Araplar için bayrakları yarıya indiriyorsun. Ama şehitlerimiz olmuş, iki gündür sesin çıkmıyor. Umursamıyorsun şehitleri.

Türkiye Cumhuriyeti’nin ordusu kadar merhametli, güçlü ordu var mı? Herkes parmakla gösteriyordu bu orduyu. Rusya geliyor tepesinden bombalıyor. İsrail alkış tutuyor. Amerika kafa tutuyor. Sahipsiz kaldı bu ordu.”

Şehit Anaları Derneği Başkanı Pakize Alp Akbaba’ya, 5 Aralık 2017 tarihinde Eşitlik ve Adalet Kadın Buluşması’nda yaptığı video’daki bu konuşması nedeni ile “Cumhurbaşkanına hakaretten” soruşturma açılmıştı.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!