SON DAKİKA

Sedat Peker’in Gündeme Getirdiği 4.9 Ton Kokain Hakkında Operasyon!

Kolombiya-İstanbul hattındaki uyuşturucu kaçakçılığında yeni gelişme… İstanbul Emniyeti 16 aylık çalışma sonucunda, 4.9 tonluk kokainin sahibi olduğu iddia edilen M.K. ile birlikte 14 kişiyi gözaltına aldı. 4.9 ton kokain iddialarını organize suç örgütü lideri Sedat Peker gündeme getirmişti.

Bu haber 11 Ocak 2022 - 18:49 'de eklendi.
Abone ol

Sözcü’den Hapi Atam’ın haberine göre; Kolombiyalı yetkililer, Buenaventura Limanı’nda 3 Nisan 2020’de yakalanan 4.9 ton kokainin İstanbul’a gönderileceğini, alıcısının da şirket sahibi M.K. olduğunu açıklamıştı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri 16 aylık çalışma sonucunda, bu sabah, yakalanan kokainin sahibi olduğu iddia edilen M.K. ile birlikte 14 kişiyi gözaltına aldı. Organize suç örgütü kurmaktan dolayı hakkında yakalama kararı olan ve şu anda yurt dışında bulunan Sedat Peker, geçen mayıs ayı başında Youtube’a yüklediği videosunda, Kolombiya’dan Türkiye’ye 4 ton 900 kilo kokain sokulacağını, ancak yapılan bir operasyonla nakliyatın engellendiğini iddia etmişti.

Yaklaşık bir ay sonra Kolombiyalı yetkililer Peker’in iddiasındaki miktar kadar kokain ele geçirmiş; Kolombiya Savunma Bakanı Carlos Holmes Trujillo da yakalanan uyuşturucunun değerinin 265 milyon dolar olduğunu doğrulamıştı.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

EMNİYET CEVAP BEKLİYORDU

Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı, Kolombiya’da ele geçirilen ve Türkiye’ye gönderileceği iddia edilen 4 ton 900 kilogram kokaine ilişkin 11 Ekim’de yazılı bir açıklama yapmıştı. Emniyet açıklamada, Kolombiya adli makamlarına iletilen adli yardımlaşma talebinin henüz cevaplanmadığını duyurmuştu.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!