Sedat Peker’in Basın Danışmanı Emre Olur Hakkında Yeni Gelişme

Organize suç örgütü liderliğinden hüküm giyen Sedat Peker’in basın danışmanı olarak bilinen Emre Olur hakkında flaş bir gelişme yaşandı.

Sedat Peker’in Basın Danışmanı Emre Olur Hakkında Yeni Gelişme
Yayınlama: 21.09.2022
2
A+
A-

Arnavutluk’ta yakalandıktan sonra Türkiye’ye iade edilen Olur’un İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğündeki işlemleri tamamlandı.

ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

Olur, buradaki işlemlerinin ardından Kartal’daki Anadolu Adliyesi’ne sevk edildi.

NÖBETÇİ HAKİMLİĞE GÖNDERİLDİ

Soruşturmayı yürüten savcılığa çıkarılan Olur, ifadesinin ardından “suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olma” suçundan tutuklanması talebiyle nöbetçi hakimliğe gönderildi.

AA’nın aktardığına göre, Olur hakkında düzenlenen sevk yazısında, şüphelinin suç örgütü lideri Sedat Peker ile yakın ilişkisi içerisinde olduğu, örgüt liderinin WhatsApp üzerinden kendisine gönderdiği Tweet dizisini paylaştığı, örgüt liderinin kaldığı otelde ve villada 7,5 ay kadar birlikte kaldığı belirtildi.

Sevk yazısında “şüphelinin, örgütün diğer üyeleri ile yakın irtibatlı olduğu hususunda HTS kayıtlarının bulunduğu vurgulanarak, zanlının savunmasında, örgüt liderinin halen bulunduğu Birleşik Arap Emirliklerine kadar tatile gittiğini söylediğine” işaret edildi.

“Olur’un örgüt lideri ile görüşme gerçekleştirdiğine, kendi sosyal medya hesaplarından örgütü ve örgüt liderini övücü nitelikli paylaşımlar yaptığına vurgu yapılan yazıda, şüphelinin Sedat Peker suç örgütü üyesi olduğu yönünde kuvvetli delillerin bulunduğu” kaydedildi.

TUTUKLANMASI TALEP EDİLDİ

Sevk yazısında ‘şüpheli Olur’un, üzerine atılı suçun vasıf ve mahiyeti, mevcut delil durumu ve suça dair yasada yazılı cezanın üst haddi dikkate alınarak tutuklanması yönünde karar verilmesi’ talep edildi.

TUTUKLANMASINA KARAR VERİLDİ

Olur’un nöbetçi sulh ceza hakimliğince “suç işlemek amacıyla örgüte üye olma” suçundan tutuklanmasına karar verildi.

NE OLMUŞTU?

Hakkında “tehdit”, “suçu ve suçluyu övmek”, “hakaret”, “suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olma”, “basit yaralama”, “sesli, yazılı veya görüntülü bir ileti ile hakaret” suçlarından adli makamlarca arandığı belirtilen Emre Olur, Tiran Havalimanı’nda gözaltına alınmış İstanbul’a getirilmişti. 

Bu kapsamda gözaltına alınarak Türkiye’ye getirilen Olur, İstanbul Emniyet Müdürlüğünün Vatan Caddesi’ndeki yerleşkesine götürülmüştü.

Türkiye'nin siyaset, medya ve gerçekçi haberlerinin yer aldığı haber portalı