SON DAKİKA

SEÇİMLERDEKİ HİLELERİ YANSITAN İLK KİTAP, “TRAFODAKİ KEDİ SANDIKTAKİ HİLE” İKİNCİ BASKIYI YAPTI

Gazeteci, Stratejist, Yazar Hüseyin Hakkı Kahveci’nin RABITA – Uğur Mumcu’dan sonra, Atatürk’ün Yasaklanan Kitabı, Yahuda – Atatürk ve Cumhuriyete Kuşatma, Mühürlü Vagon kitaplarından sonra, son kitabı olan “TRAFODAKİ KEDİ SANDIKTAKİ HİLE” ikinci baskıyı yaptı.

Bu haber 27 Mart 2019 - 19:02 'de eklendi.
Abone ol

Okurların ilgi gösterdiği, Türkiye’de ilk olarak yazılan bu kitap, 1946’dan bugüne tüm seçimlerde yapılan hileleri ele alıyor.

Kahveci kitabında Yaşadığımız demokrasiyi ve seçimleri açıklayabilecek tek kavram Post – Hakikat kavramıdır. Aslında biz Post-Truth yani Post-Hakikat kavramı ile 2002 yılında tanışmışız. Farkındalık eksikliğimiz maalesef bazı şeyleri anlamamızı geciktiriyor. ”2002 yılında AKP ve Erdoğan seçimleri tek başına kazanarak iktidara geldi. Türkiye’de Erdoğan gibi politikacıların artan otoriterizmi de bu kavram ile açıklanıyor. Kavram o kadar yaygın kullanıldı ki, 2016 yılında Oxford Sözlükleri post-hakikati yılın sözcüğü seçti. Post-hakikat tartışması Batı’daki kadar yaygın olmasa da, Türkiye’de de özellikle muhalif saflarda içinde, yaşadığımız otoriterizme rağmen AKP’nin kitleleri etkilemeye nasıl devam ettiğini açıklamakta zaman zaman kullanılıyor. Peki, nedir bu post-hakikat ve gerçekten içinde yaşadığımız dünyayı açıklıyor mu? Yalan, nefret söylemi ve olguların reddi anlamı taşıyor. Kendi olgusunu oluşturabilmek için gerçekliğin örtbas edilmesi… Durum açık ve net Post – Truth yani post hakikat efendim…Yaşadığımız tüm sandıklı seçimlerde hile ortaya dökülmüş. Gücü elinde bulunduran egemen kabul etmediği için durum böyle…

Can Ataklı: “Demokrasinin tek koşulu sandık değildir. Ancak sandık olmadan da demokrasi olmaz.”

Yaşar Okuyan: “Oldukça ünlenmiş bir söz var: Seçimde kimin oy verdiği değil, kimin oyları saydığı önemlidir! Kimin ve nasıl saydığı, işte üzerinde durulması gereken konu bu…”

Gökhan Çapoğlu: “İfade özgürlüğünün, güçler ayrılığının ve hukukun üstünlüğünün egemen olmadığı bir ortamda seçimlerin millet iradesini yansıtmakta güvenilir olmayacağı ve meşruiyet sağlayamayacağı doğrulanmaktadır.”

Hüseyin Hakkı Kahveci’nin son kitabı ''Trafodaki Kedi Sandıktaki'' Hile ikinci baskıyı yaptı.

Hüseyin Hakkı Kahveci’nin son kitabı “Trafodaki Kedi Sandıktaki Hile” ikinci baskıyı yaptı.

Trafodaki Kedi Sandıktaki Hile” kitabı; Sözcü Kitabevi, Kitapyurdu, Dost Kitabevi, Kitapsan, D&R, Kırmızı Kedi, İnkılap, Remzi, İdefix, OdaKitap, Online Kitabevleri ve tüm kitapçılardan temin edilebilir.

Hüseyin Hakkı Kahveci’den tarihe ve geleceğe yön veren kitaplar

Hüseyin Hakkı Kahveci’den tarihe ve geleceğe yön veren kitaplar

Kitapları İnternet ortamında almak için lütfen TIKLAYINIZ

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!