SON DAKİKA

SAYIŞTAY’DAN TRT İLE İLGİLİ ‘ZARAR’ RAPORU

Sayıştay, TRT’nin kağıt üzerinde “kar” elde etmiş gibi göründüğünü belirtirken vergiden muaf tutulan bandrol ve enerji payından elde ettiği gelirin indirilmesi nedeniyle bunun “zarar”a dönüştüğünü vurguladı.

Bu haber 03 Ocak 2021 - 15:22 'de eklendi.
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

TBMM KİT Komisyonu’na sunulan TRT raporuna göre, kurum elektriğe gelen zamlarla birlikte vatandaşın faturasından kestiği yüzde 2 oranındaki payını sürekli arttırıyor.

Sözcü Gazetesi’nden Ali Ekber Ertürk’ün haberine göre; 2019 hasılatı 3 milyar 155 milyon 552 bin TL olarak gerçekleşen TRT’nin, 2 milyar 802 milyon 193 bin TL tutarındaki gelirleri, bandrol ücreti ve elektrik enerjisi hasılat payından oluştu.

Sayıştay, TRT’nin kağıt üzerinde “kar” elde etmiş gibi göründüğünü ancak vergiden muaf tutulan bandrol ve enerji payından elde ettiği gelirin indirilmesiyle bunun “zarar”a dönüştüğünü vurguladı.

Atatürk'ün Katilleri

Raporda “Kurumun 2019 yılı kârlı olmasına karşılık, satış hasılatı içinde yer alan ve vergiden muaf olan 2 milyar 802 bin 193 bin TL tutarındaki bandrol ve enerji gelirlerinin indirilmesinden sonra mali dönem sonucu zarara dönüştüğünden vergi tahakkuk etmemiştir” denildi.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!