SON DAKİKA

‘Savcılar, Gökçek için her an düğmeye basabilir’

Yarkadaş, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Gökçek’in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı ve sonrasında ‘müze görüştüklerini’ açıkladığı buluşma için “Melih Gökçek o gece sarayda tam iki saat bekletildi.

Bu haber 16 Ekim 2017 - 16:05 'de eklendi.
Abone ol

Yarkadaş, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Gökçek’in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı ve sonrasında ‘müze görüştüklerini’ açıkladığı buluşma için “Melih Gökçek o gece sarayda tam iki saat bekletildi. Görüşme ise sadece 22 dakika sürdü. Gökçek’e yakın medya bu gerçeği gizledi” ifadelerini kullandı.

2- İddialara göre, görüşme biterken Erdoğan, “Benim canımı daha fazla sıkma…” dedi. Gökçek evine döndü. Ertesi gün ise şu oldu:

— Barış Yarkadaş (@barisyarkadas) 16 Ekim 2017

Yarkadaş, ‘iddialara göre’ diyerek aktardığı bilgide Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nda görevli 5 savcının Gökçek için soruşturma açtığını söyledi.

3- Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nda görevli olan beş savcının yaptığı soruşturmaların kapağı açıldı. Savcılar her an düğmeye basabilir.

— Barış Yarkadaş (@barisyarkadas) 16 Ekim 2017

Savcıların elindeki dosyaların ‘çok kapsamlı’ olduğunu söyleyen Yarkadaş, konu hakkında bilgilendirmenin eski bir bakan tarafından yapıldığını ifade etti.

4- Savcıların elindeki dosyalar, çok kapsamlı ve detaylı. Bu konudaki brifingi ise konuyla ilgili eski bir bakan verdi. Şimdilik bu kadar…

— Barış Yarkadaş (@barisyarkadas) 16 Ekim 2017

Yarkadaş, Ankara Büyükşehir Belediyesi önüne polis barikatı kurulduğuna da dikkat çekti ve bu hareketliliğin bir imar protestosu ile ilgili olabileceğini aktardı.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

5- Belediyenin önündeki polis hareketliliği, yapılacak olan bir İMAR PROTESTOSU ile ilgili olabilir. Dikmen halkı bugün açıklama yapacaktı.

— Barış Yarkadaş (@barisyarkadas) 16 Ekim 2017

 

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!