SON DAKİKA

SARI YELEK PROTESTOLARINDA 23. HAFTA

Akaryakıt zamlarına ve kötü ekonomik koşullara tepki olarak başlayan ancak daha sonra Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron yönetimine karşı gösterilere dönüşen Sarı Yelekler, 23. haftasına girdi.

Bu haber 20 Nisan 2019 - 18:38 'de eklendi. 17

Dün, Paris Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, Sarı Yelekler’in Paris’in Champs-Elysees Caddesi ve çevresinde gösteri düzenlemesine izin verilmediği belirtilmişti. Açıklamada ayrıca, pazartesi günü çıkan yangında büyük hasar görmesi nedeniyle 856 yıllık Notre Dame Katedrali’nin çevresinde de eylem yapılmasının yasaklandığı kaydedilmişti. Ancak Sarı Yelekler, Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron yönetimine karşı seslerini bir kez daha duyurmak için bugün de sokaklarda.

Acte 23 des Gilets Jaunes à Paris

Acte 23: des milliers de Gilets Jaunes près de la place de la République.À suivre sur https://sptnkne.ws/mnRH

Sputnik France paylaştı: 20 Nisan 2019 Cumartesi

Sabah saatlerinde başlayan protestoda yaklaşık 60 bin polisin görevlendirildiği belirtildi. Gösterinin başlamasından kısa bir süre sonra polis, biber gazıyla müdahalede bulunurken en az 128 kişi de gözaltına alındı. Bazı eylemciler müdahale sırasında yaralandı.

​Eylemciler polise taş ve şişe fırlatarak karşılık verdi, bir polis memuru bu nedenle yaralandı.

Eylemcilerden bir grup ise dükkanlara saldırdıkları, çöpler ve araçların yakıldığı anlar da kameralara yansıdı.

AFP, yaklaşık 200 göstericinin Elysee Sarayı’na gitmek istediğini ancak polis tarafından durdurulduklarını açıkladı. Akaryakıt zamlarına ve kötü ekonomik koşullara tepki olarak başlayan ancak daha sonra Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron yönetimine karşı gösterilere dönüşen Sarı Yelekler’in eylemleri, 18 Kasım 2018’den bu yana devam ediyor. Eylemlerde şimdiye kadar 11 kişi hayatını kaybetti.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın