Sarı Yelekler

Fransa Cumhurbaşkanı Macron, ülkede aylardır eylem yapan protestocuların taleplerin yanıt vermek için ‘reform paketini’ açıkladı. “Daha çok çalışmamız gerekir” diyen Macron çalışanların ödedikleri gelir vergisinde indirim, emekli maaşlarında artış ve kamu hizmetlerinde ‘reform sözü’ verdi. Ancak bazı temel talepleri karşılanmayan muhalefet ve Sarı Yelekler, verilen sözlerden tatmin olmadı.
26.04.2019
SARI YELEKLİLER MACRON’UN YANITINDAN TATMİN OLMADI için yorumlar kapalı
1
Akaryakıt zamlarına ve kötü ekonomik koşullara tepki olarak başlayan ancak daha sonra Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron yönetimine karşı gösterilere dönüşen Sarı Yelekler, 23. haftasına girdi.
20.04.2019
SARI YELEK PROTESTOLARINDA 23. HAFTA için yorumlar kapalı
1
Fransa'nın başkenti Paris'te cumartesi günü düzenenlenen Sarı Yelekler eyleminde 220 kişi gözaltına alınırken, polise saldıran göstericilere de dava açıldığı belirtildi.
24.12.2018
FRANSA’DA GÖZALTILAR ARTIYOR için yorumlar kapalı
1
BBC'nin iç yazışmasında, bir muhabir, kanalın Paris'teki protestolarda Rusya'nın rol oynadığı iddialarına dair kanıt arayışı içinde olduğunu söylüyor. Buna göre BBC, gazetecilerinden Moskova'yı işaret eden ipucu aramalarını talep ediyor.
16.12.2018
RUSYA’NIN ROL ALDIĞINA DAİR KANIT BULMANIN PEŞİNE DÜŞTÜLER için yorumlar kapalı
0
Fransa'nın başkenti Paris'te Sarı Yeleklerin düzenleyeceği gösteri öncesinde 85 kişinin gözaltına alındığı belirtildi.
15.12.2018
GÖZALTI BİLANÇOSU OLDUKÇA KABARIK! için yorumlar kapalı
0
Fransa'da Sarı Yelekler'in önemli isimlerinden Maxime Nicolle, hükümetin iptal çağrılarına rağmen cumartesi günü ülke genelinde gösteri düzenleyeceklerini açıkladı.
14.12.2018
MACRON AÇIKLAMALARIYLA SARI YELEKLİLERİ SAKİNLEŞTİREMEDİ için yorumlar kapalı
0
Fox TV Ana Haber sunucusu Fatih Portakal, kendisini hedef alan haber ve yayınlara tepki gösterdi. Portakal, "Bir gün başıma bir şey gelirse, sebebi sizsiniz" dedi.
13.12.2018
‘BAŞIMA BİR ŞEY GELİRSE SEBEBİ SİZSİNİZ’ için yorumlar kapalı
1
A Haber kanalındaki programında Mehter marşları eşliğinde yaptığı şovlarla tanınan sunucu Erkan Tan, Gezi eylemlerine katılanların başlarının kesilmesini istedi. Tan, "Bu saatten sonra, Türkiye'de Sarı Yelek hayali kuranların sonu Sarı Etek olur" dedi.
11.12.2018
‘GEZİ’YE KATILANLARIN BAŞLARI KESİLMELİ’ için yorumlar kapalı
4
Rus senatör Aleksey Puşkov, Fransa’daki Sarı Yelekler protestolarının arkasında Rusya olduğu iddialarını eleştirdi. Puşkov, Batı’da meydana gelen her sorunda Rusya’nın suçlandığına dikkat çekti.
10.12.2018
BATI’NIN GÖZÜNDE SUÇLU RUSYA! için yorumlar kapalı
1
Ukrayna Güvenlik Konseyi (SBU), Fransa'daki hükümet karşıtı protestoların organizasyonunda Rus istihbaratının dahli olduğunu iddia etti.
09.12.2018
UKRAYNA GÜVENLİK KONSEYİ’NDEN FLAŞ İDDİA! için yorumlar kapalı
1