SON DAKİKA

Saldırıda her yol mubah!

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin grup toplantısını, CHP’nin yeni seçilen İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na

Bu haber 17 Ocak 2018 - 8:00 'de eklendi. 82

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, il kongresi sürecinde AKP’li yandaşların hedef aldığı, İl Başkanı olarak seçilmesinin üzerinden 24 saat geçmeden de hakkında soruşturma başlatılan CHP’li Canan Kaftancıoğlu’na yüklendi.

Kaftancıoğlu için adeta özel hazırlık yapan Erdoğan AKP Meclis Grup Toplantısı’nda konuştu.

Video hazırlığı
“İstanbul’a bir il başkanı seçmişler ki tam bir facia” diyen Erdoğan, hazırlattığı videoyu toplantıdaki katılımcılara izletti. Cumhurbaşkanı, Kaftancıoğlu olduğu iddia edilen ancak yalanlanan taşlı fotoğrafı da kullanmaktan geri durmadı ve şunları söyledi:

“Bu tweet’lerde neler yok ki. Polisimize taş atan görüntülerden tutun, attığı tweeetlere kadar nasıl birisi. Her şey bir yana, Gazi Mustafa Kemal’in kurduğu parti ne hale geldi ya. Bütün bunların öncesinde de CHP ile BDP’nin ortak hareket etmesini kutlayan mesajlar yayınlıyor. Eşi, o da övünerek 7 dakikada çeyrek domuzu nasıl yediğini anlatıyor.”
Erdoğan, “Türkiye’nin siyasi alternatifi bu şahsın İstanbul İl Başkanı olduğu CHP ise vay milletin, ülkemin haline” dedi, “Normalde, Taksim’in arka sokağında marjinal bir derneğin başında olması gereken bu tipleri siyasi partinin başına koyulduğunu” savundu.

Kılıçdaroğlu’na ‘ekleme’
Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun TBMM’nin önünde “Geçinemiyorum” diyerek kendini yakan işçi hakkında söylediği, “O işçi kardeşime söyleyeyim Meclis’e niye geldin? Git Saray’ın önünde yak” sözleri de kendisine konu etti. Kılıçdaroğlu’nun kullanmadığı, “Saray’ı da yak” ifadelerini sözlerine ekleyen Erdoğan, “Bu zat, Meclis’in önünde bir firmadan alacağını tahsil edemeyen kendini yakmaya teşebbüs eden vatandaşa, ‘Kendini Saray’ın önünde yaksaydın, ardından Saray’ı da yaksaydın’ dedi” ifadelerini kullandı. Erdoğan, Kılıçdaroğlu hakkında ‘suça teşvik’ten dava açacaklarını söyledi.
Erdoğan, “Terör örgütü mensuplarını göreve getirmeyi muhalefet sanan zihniyet CHP’yi esir almıştır” ifadelerini de kullandı.

Afrin operasyonu ‘muhaliflerle’
Sözü Suriye gündemine getirerek, “CHP’de yaşananlar ülkemizin güney sınırlarında maruz kaldığı tehditten bağımsız değildir” diyen Erdoğan “Ey NATO” ifadeleriyle NATO’ya serzenişte bulundı. Erdoğan, “Kısa süre içinde Afrin ve Münbiç’ten başlayarak Suriye’deki terör yuvalarını da birer birer yok edeceğiz” dedi, Afrin operasyonunu “Suriyeli muhaliflerle” yapacaklarını söyledi.

Trump aramamış!
Erdoğan ayrıca konuşmasının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlarken, “Trump ile Suriye konusunda görüşme olup olmayacağı” sorusuna “Şu anda henüz kendisini aramayı düşünmüyorum. Çünkü daha önce bunları konuştuk, o bana dönecekti. O bana dönmediği sürece ben ona dönmem” yanıtını verdi.

***

Kaftancıoğlu: Acziyetlerini gösteriyor

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, kendisini hedef gösteren AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a AKP’nin Meclis Grup Toplantısı’nın hemen bitiminde Twitter’dan yanıt verdi.

Erdoğan’ın doğrudan kendisini hedef almasının memnuniyet verici olduğunu belirten ve kensinine teşekkür eden Kaftancıoğlu, şu ifadeleri kullandı: “Şahsımla ilgili yalan, yanlış iftira ve iddialarda bulunması, hedef göstermesi ise içinde bulunduğu durumun acziyetini göstermesi açısından manidardır. Şahsi ikballeri uğruna devlet ve devlet kurumlarının yalan dolanlarla bu derece itibarsızlaştırılmasına vesile olanlarla başta Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere yargı önünde hesaplaşacağım. Son söz: korkunun ecele faydası yoktur! Halkız, haklıyız, kazanacağız…”

Açıklama yapacak
Kaftancıoğlu, bugün CHP İstanbul İl Örgütü’nde yapılacak devir teslim töreninden sonra hakkındaki tartışmalara dair bazın açıklaması yapacağını kaydetti, “Yapacağım basın açıklaması sonrası noktayı koyacak ve işimize bakacağız” ifadelerini kullandı.

Parlamentohaber.com | Korku yok!

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın