SON DAKİKA

Sağlık Bakanı Koca: Huzurevi, Engelli ve Bakımevlerinde Aşılamaya Başlıyoruz

Sağlık Bakanı Koca, huzurevleri ve bakımevlerinde aşılamayla, 90 yaş üzeri vatandaşlar için aşılama programının bugün başlayacağını duyurdu.

Bu haber 19 Ocak 2021 - 1:18 'de eklendi.
Abone ol

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yeni tip corona virüs (Covid-19) aşılama programının birinci aşamasının ikinci adımına geçileceğini duyurdu.

Koca, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Aşılama programının 1’inci aşamasının 2’nci adımına geçiyoruz. Huzurevleri ve bakımevlerinde kalanlar ile bu vatandaşlarımızın bakımından sorumlu kişilerin aşılanmasına başlanacak” ifadelerini kullandı.

Sağlık Bakanı, 81 ilin sağlık müdürleriyle yaptığı görüşmede şunları kaydetti:

“Bütün illerde bizim bu organizasyonu güçlü şekilde yapmamız önemli. Özellikle huzurevi, bakımevi ve engelli evlerini hafta sonuna kadar tamamlamaya gayret edelim. Yerinde yapılan aşıdan sonra olabilecek alerjik ve benzeri reaksiyonlara gerektiğinde müdahale etmeleri için sağlık ekibinin 1 saat kadar beklemesi gerekir.”

90 yaş üzeri vatandaşlar için de aşılama programının bugün başlayacağı bilgisini veren Bakan Koca, “90 yaş üstü vatandaşlarımızı sağlık kuruluşlarına getirmeden; aşılamalarını evinde, yerinde organize etmenizi istiyoruz” dedi.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

“830 BİN SAĞLIK ÇALIŞANI İLK DOZU OLDU”

Koca ayrıca, 830 bin sağlık çalışanının Covid-19 aşısının ilk dozunu olduğunu, dünyadaki en hızlı uygulamalardan birini gerçekleştirdiklerini belirtti. 

Sağlık Bakanı, “Sağlık çalışanlarımızdan 830 bin kişi aşının ilk dozunu oldu. Dünyadaki en hızlı uygulamalardan birini gerçekleştirdik. Program takvimine göre sağlık çalışanları çarşamba gününe kadar aşılanmaya devam edilecek” ifadelerini kullandı.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!