SON DAKİKA

SAADET’TEN HÜKÜMETE SALVOLAR

Bu haber 19 Temmuz 2017 - 20:17 'de eklendi. Son Güncelleme8 Mayıs 2018 - 09:57
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

Haftalık basın toplantısını gerçekleştiren Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğulu, Hükümet ile İsrail arasındaki müttefiklik ilişkilerini sert bir dille tenkit etti.

‘BİZİM İSRAİL’LE İŞİMİZ YOK’

Hükümet ile İsrail arasındaki müttefiklik ilişkilerinin artmasını eleştiren Karamollaoğlu, “Bu yanlıştan dönün’ çağrısında bulundu. Karamollaoğlu, sözlerine şöyle devam etti: “Gazze ablukası kaldırılmadan. İsrail’in, işgal ettiği bölgelerden çıkmadan ve bu bölgelerde yaptığı zararı karşılamadan İsrail ile hiçbir şekilde münasebet kurulamaz. Sadece biz değil hiçbir İslam ülkesi de kuramaz. ‘Bizim İsrail ile işimiz yok’ demekte yetmez. Bu vahşete karşı gereken tavrı ve cevabı vermek gerekir.”

SAADET PARTİSİ’NE KUMPAS SÖKMEZ

Adlî bilişim uzmanlarının hazırladığı ‘ByLock’ indirilmemiştir raporlarına rağmen 8 gündür Saadet Partisi İstanbul İl Yönetim Kurulu üyesi Av. Mustafa Yaman’ın FETÖ suçlaması ile tutuklu olmasının sert bir dille eleştiren Karamollaoğlu, “Bütün kamuoyunun malumudur ki, FETÖ terör örgütü ile ilişkilendirilmesi mümkün olmayan tek yapı Saadet Partisi’dir. Mustafa Yaman’da, her Saadet Parti’li gibi,  hayatını bu yapı ile mücadeleye adamış bir isimdir. Saadet Partisi’ni bu kirli yapı ile ilişkilendirmeye kalkışmak, adli bir hatadan öte ancak bir proje olarak açıklanabilir. Eğer birileri, Saadet Partisi üzerinden Türkiye’ye yeni kumpaslar kurmaya kalkışıyorsa buna izin vermeyiz. Saadet Partisi’ni kirletmeye kimsenin gücü yetmez. Bunu herkes böyle bilsin.” ifadelerini kullandı.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!