SON DAKİKA

Saadet Partisi’nden ‘Rıza Sarraf’ açıklaması

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Rıza Sarraf’ın tanık olduğu ABD’de görülen Hakan Atilla davasına ilişkin

Bu haber 30 Kasım 2017 - 14:55 'de eklendi.
Abone ol

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Rıza Sarraf’ın tanık olduğu ABD’de görülen Hakan Atilla davasına ilişkin konuştu. Karamollaoğlu’nun hedefinde ABD vardı. Karamollaoğlu, ‘Biz bu şartlar altında bunu hiçbir zaman polemik konusu yapmayacağız. Çünkü bu konu sadece Erdoğan’a karşı değil Türkiye’ye karşı yürütülen bir tavırdır’ ifadelerini kullandı.

Karamollaoğlu, Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nin konferans salonunda gerçekleştirilen Saadet Partisi Sultanbeyli İlçe Başkanlığı 6. Olağan Kongresi’nde, ABD-Türkiye ilişkilerini eleştirdi.

New York’ta tutuklu bulunan Halk Bankası eski Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla’nın yargılandığı davaya da değinen Karamollaoğlu, “ABD’de Sarraf davası başladı. Her gün Sarraf aşağı, Sarraf yukarı. İtham ediliyordu, yakalandı, suçlu bulundu derken itiraftan iftiracı konumuna terfi etti.” diye konuştu.

ABD’den müttefik olmaz

Dava konusunda Türkiye’nin dalgalı bir tavır sergilediğini öne süren Karamollaoğlu, “Biz bu şartlar altında bunu hiçbir zaman polemik konusu yapmayacağız. Çünkü bu konu sadece Erdoğan’a karşı değil Türkiye’ye karşı yürütülen bir tavırdır” ifadelerini kullandı.

Parlamentohaber.com | Korku yok!

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!