SON DAKİKA

RUSYA’DAN ‘NÜKLEER SALDIRI’ AÇIKLAMASI

Moskova Termal Teknolojiler Enstitüsü Baş Tasarımcısı Yuriy Solomonov, Rusya’ya yönelik bir nükleer saldırının bugün cezasız kalmayacağının ‘garantilenmiş’ olduğunu belirtti.

Bu haber 28 Aralık 2018 - 0:08 'de eklendi.

Yars, Topol ve Bulava gibi stratejik füzeleri geliştiren enstitünün baş tasarımcısı olan Solomonov, Rus Argumenty Nedeli gazetesine verdiği röportajda Rusya’ya yönelik bir nükleer saldırının cezasız kalmayacağının ‘garantilenmiş’ olduğunu söyledi.

Solomonov, “Rusya’da, tarafımıza yapılacak bir nükleer saldırının cezasız kalmayacağını garantileyen ve anlık saldırıda imha olmamalarını sağlayan birçok sistem bulunuyor. Her kimse her ne yaparsa yapsın, her hâlükârda karşı saldırı olacak” diye konuştu.

Rusya’nın karşı nükleer saldırı silahları geliştirme alanında ABD’nin 10-15 yıl ilerisinde olduğunu da vurgulayan Solomonov, “Gerçekten de Amerikalılardan en az 10-15 yıl ilerideyiz. Bu durum, onların bunu yapamayacakları anlamına gelmez. Eğer uğraşırlarsa, 10-15 yıl sonra onlar da aynı şeyi yapmış olacak” ifadelerini kullandı.

‘Beklenmedik bir saldırının olabileceği kritik durumlarda önleyici saldırının sert koşullarında muharebe komuta ve iletişim araçlarının korunarak’ karşı saldırıda bulunmanın söz konusu olduğuna dikkat çeken Solomonov, “Tüm bunlar bizim üstünlüğümüzü yarattı” diye konuştu.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!