SON DAKİKA

RUSYA’DAN İDLİB GERİLİMİNE İLİŞKİN SERT AÇIKLAMA

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin arasında yarın Moskova’da gerçekleşecek görüşme öncesinde Rusya’dan gerilimi tırmandıracak bir açıklama geldi. Rusya Savunma Bakanlığı, Türkiye’nin İdlib’te asker sayısını artırdığını ve bunun uluslararası hukukun ihlâli olduğunu belirtti.

Bu haber 04 Mart 2020 - 14:43 'de eklendi.

Türkiye ile Rusya arasındaki İdlib krizinde gerilim tırmanmaya devam ediyor. Moskova’da gerçekleşecek olan Putin-Erdoğan görüşmesine bir gün kala, Rusya Savunma Bakanlığı’ndan tepki çekecek bir açıklama geldi.

Yapılan açıklamada, Türkiye’nin İdlib bölgesindeki asker sayısını artırarak uluslararası hukuku ihlâl ettiğini öne sürdü.

Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü, Türkiye’nin İdlib’de askerden arındırılmış bölge oluşturmayı öngören anlaşmadaki yükümlülüklerini yerine getirmede başarısız olduğunu belirtti.

Bakanlık sözcüsü, İdlib’deki ‘terörist’ tahkimatlarının Türk gözlem noktalarıyla birleştiğini öne sürerek, bunun Rusya’nın Hmeymim Hava Üssü’ne her gün saldırı yapılmasına yol açtığını iddia etti. Açıklamanın,  Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in, yarın Moskova’da İdlib’de yaşanan son gelişmeleri masaya yatırmak üzere bir araya gelecek olmasından bir gün önce yapılması dikkat çekti.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!