SON DAKİKA

Rusya’dan Gerilimi Tırmandıracak Açıklama: NATO Sınıra Asker Yığarsa…

Kremlin sözcüsü Peskov, Ukrayna’yla yaşanan gerilime ilişkin kritik açıklamalar yaptı. Peskov, NATO birliklerinin Ukrayna’ya konuşlandırılmasının gerilimi artırabileceği uyarısında bulundu.

Bu haber 02 Nisan 2021 - 18:52 'de eklendi. Son Güncelleme2 Nisan 2021 - 18:58
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

Kremlin, NATO birliklerinin Ukrayna’ya konuşlandırılmasının Rusya sınırlarının yakınında daha fazla gerginliğe yol açabileceğini ve bunun Moskova yönetimini kendi güvenliğini sağlamak için ek tedbirler almaya zorlayabileceğini duyurdu.

Rusya, Ukrayna’nın doğusundaki Donbass bölgesindeki çatışmaların tırmanması halinde Ukrayna’yı “yok edebileceği” konusunda dün bir uyarıda bulunmuştu. Bunun üzerine, NATO ise Ukrayna’nın doğusuna yakın bölgede Rusya’nın büyük bir askeri yığınak yapmasının endişe verici olduğunu açıklamıştı.

PROVOKASYON YAPILIYOR

Kremlin Sözcüsü Dmitry Peskov, bugünkü açıklamasında Ukrayna’nın doğusundaki çatışma hattındaki Ukrayna hükümeti ve Rus destekli ayrılıkçı güçler arasındaki durumun bir hayli korkutucu olduğunu ve orada birçok “provokasyon” yapıldığını belirtti.

Atatürk'ün Katilleri

Pentagon’un açıklamasına göre, ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin, dün Ukraynalı mevkidaşı Andriy Taran ile görüşme yaptı ve Ukrayna’nın doğusundaki saldırgan ve kışkırtmacı Rus eylemlerinin yakın zamanda tekrar tırmanmasını kınadı.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!