SON DAKİKA

RUSYA HİPERSONİK FÜZESİNİ TEST ETTİ

Rusya Savunma Bakanlığı, yeni hipersonik füze Avangard’ın başarıyla test edildiğini duyurdu. Ülkenin güneyindeki Yasni bölgesinden fırlatılan füzenin yaklaşık 6500 kilometre uzaklıktaki Kamçatka bölgesindeki hedefi başarıyla vurduğu açıklandı.

Bu haber 26 Aralık 2018 - 17:27 'de eklendi.

Kremlin’den yapılan açıklamada, Mokova’daki Ulusal Savunma Merkezini ziyaret eden Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in deneme sırasında füzenin ateşlenmesi emrini verdiği söylendi.

Açıklamada ayrıca “Putin Avangard’ın yaratıcılarına, denemede yer alanlara ve çıkartılan iyi iş dolayısıyla Savunma Bakanlığına teşekkür etti” denildi.

Rusya lideri Putin geçen Mart ayındaki açıklamasında, aralarında Avangard’ın da bulunduğu birçok yeni silah sistemini kamuoyuna duyurmuş, bu silah sistemleriyle dünyanın her yanındaki hedeflerin vurulabileceğini belirtmiş ve ABD’nin füze savunma sistemlerini alt edebileceklerini savunmuştu.

Putin, 7 Haziran’daki açıklamasında da hem konvansiyonel hem de nükleer savaş başlıkları taşıyabilen Avangarde’ın seri üretim aşamasına geldiğini söylemiş ve 2019’da Rus Ordusu’nun envanterine gireceğini belirtmişti.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!