SON DAKİKA

RUSYA-BELARUS ARASINDA GERİLİM TIRMANIYOR! SINIRA TANK VE ASKERİ PERSONEL SEVK EDİLDİ

Rusya Federasyonu Silahlı Kuvvetleri, geçtiğimiz günlerden yaşanan gerilimin ardından Belarus ilave ana muharebe tankı ve askeri personel sevkiyatı gerçekleştirdi.

Bu haber 07 Ağustos 2020 - 23:24 'de eklendi.

Savunmasanayist.com’un haberine göre,; Rusya Federasyonu Silahlı Kuvvetleri, geçtiğimiz günlerden yaşanan gerilimin ardından Belarus ilave ana muharebe tankı ve askeri personel sevkiyatı gerçekleştirdi.

Belarus güvenlik güçleri, geçtiğimiz günlerde yaptığı operasyon ile Rus Wagner şirketi mensubu 33 paralı askeri gözaltına almış ve buna müteakiben Ukrayna, söz konusu paralı askerlerin Ukrayna’da terörist eylemler düzenleyeceği şüphesiyle kendilerine iade edilmesini talep etmişti.

Belarus tarafından 33 Wagner mensubu paralı askerin gözaltına alınması, Belarus – Rusya ilişkilerini daha da gerginleştirdi. Rusya Federasyonu Silahlı Kuvvetleri’ne bağlı 3.000’den fazla asker ile içlerinde ana muharebe tanklarının da bulunduğu 800 adetten fazla askeri ekipman, Belarus sınırına konuşlandırıldı. Buna müteakiben Belarus Silahlı Kuvvetleri de aynı bölgeye askeri sevkiyat gerçekleştirdi.

Minsk yönetimi, Rusya’nın ülkedeki istikrarsızlıktan yararlanabileceğinden ve Ağustos ayındaki Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde bölgelerin bir kısmını işgal etmek için Ukrayna senaryosunu gerçekleştirebileceğinden endişe duyuyor.

Bilindiği üzere Rusya, Ukrayna devletine bağlı Kırım bölgesini halihazırda ilhak etmiş durumda.

Kaynak: SavunmaSanayiST.com

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!