belarus

Rusya Devlet Başkanı Putin, Belarus'a taktik nükleer silah yerleştireceklerini belirterek, "Bunu nükleer silahların yayılmasının önlenmesiyle ilgili uluslararası yükümlülüklerimizi ihlal etmeden yapacağız." dedi.
26.03.2023
Putin’den Endişe Yaratan Hamle: Belarus’a Taktik Nükleer Silah Yerleştireceğiz için yorumlar kapalı
22
Edirne’ye kendi araçlarıyla gelen Bulgarlar, kent merkezinde market arabalarıyla alışveriş yaparak istedikleri ürünleri alabilmek için zamanla yarıştı. Pazar esnafı "Rus, Moldovya ve Belarus yani Orta Avrupa’nın birçok kesimi buraya geliyor" dedi.
20.10.2022
Günlük Ekmeklerini Bile Edirne’den Alıyorlar! Bulgarlar Alışveriş Yarışına Girdi için yorumlar kapalı
4
Rusya'nın önde gelen komplo teorisyenlerinden olan siyaset bilimci Valery Solovey, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve ailesinin nükleer savaş ihtimaline karşı Sibirya'da bir sığınakta kaldığını açıkladı.
01.03.2022
Rus Profesör Açıkladı: Putin ve Ailesi Nükleer Savaş İhtimaline Karşı Gizli Sığınaklara Saklandı için yorumlar kapalı
0
Tüm dünyanın takip ettiği, bugün gerçekleştirilen Rusya ve Ukrayna arasında Belarus'ta yapılan müzakerelerden ilk bilgiler paylaşıldı. Ukrayna heyeti, müzakerede Kırım ve Donbas dahil Ukrayna topraklarındaki tüm Rus güçlerinin çekilmesini talep etti.
28.02.2022
Ukrayna, Ukrayna’daki Rus Güçlerinin Çekilmesini Talep Etti için yorumlar kapalı
10
Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, Belarus'a yeni ekonomik yaptırımlar uygulayacaklarını açıkladı. Buna göre, Rus devletinin yayın organları Russia Today ve Sputnik ile onların yan kuruluşları da yasaklanacak. AB tarihinde ilk kez, savaştaki bir ülke için silah alımı ve teslimatını finanse edecek.
27.02.2022
AB’den Rusya ve Belarus’a Ağır Yaptırımlar! için yorumlar kapalı
11
Rusya’nın Ukrayna’yı işgal için çok boyutlu bir plan hazırladığı, buna göre Rus askerlerinin önce Belarus ve Kırım’dan Ukrayna’ya girip ardından ülkenin doğusundan Kiev’e ulaşarak son darbeyi indireceği belirtiliyor. Kaynaklara göre Rusya lideri Putin Ukrayna’da Rusya yanlısı bir hükümeti iktidara getirmeyi planlıyor. Amaç kansız bir darbe olsa da kaynaklar işgal planının...
15.02.2022
Rusya’nın Ukrayna’yı İşgal Planı! ‘Çok Kanlı Olabilir’ için yorumlar kapalı
19
Rusya’nın Ukrayna’yı işgal edeceği iddiasıyla tırmanan tansiyon, Rusya ve Belarus’un ortak tatbikatıyla daha da yükseldi. 30 bin Rus askerinin katıldığı, Rus komutanların bizzat takip ettiği tatbikata misilleme olarak Ukrayna da askeri tatbikat düzenliyor. Ukrayna’daki tatbikatta Türk SİHA’larının da kullanılacağı açıklandı.
10.02.2022
Rusya ve Belarus’tan Ortak Askeri Tatbikat! için yorumlar kapalı
5
NATO, Rusya'nın Ukrayna'nın kuzey komşusu Belarus'a 30 bin asker konuşlandıracağını açıkladı.
03.02.2022
Rusya’dan Gerilimi Tırmandıracak Hamle: Belarus’a 30 Bin Asker Konuşlandırıyor için yorumlar kapalı
9
Rusya ve Ukrayna arasında gerginlik sürerken ABD'den dikkat çeken bir açıklama geldi. ABD’nin Birlemiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Linda Thomas-Greenfield, Rusya'nın şubat ayı ortasına kadar Belarus topraklarındaki askeri varlığını 30 bine çıkarmayı planladığını iddia etti.
01.02.2022
ABD’den Kritik Rusya İddiası: ”Belarus Topraklarındaki Askeri Varlığını…” için yorumlar kapalı
14
ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Ukrayna'ya girme konusunda nihai karar verdiğine inanmadığını ama artık bunu yapma kabiliyetine eriştiğini söyledi.
29.01.2022
ABD Savunma Bakanı Austin: ‘Rusya, Kırım Dahil Ukrayna Sınırı Boyunca Yüz Binlerce Asker Yığdı’ için yorumlar kapalı
5
Belarus Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukaşenko, Rusya ile şubatta düzenleyecekleri ortak tatbikatla durumu gerginleştirmediklerini, ancak her duruma hazırlıklı olunması gerektiğini söyledi.
25.01.2022
Lukaşenko’dan ‘Savaş’ Açıklaması: “Her Şeye Hazırlıklı Olmamız Gerekiyor” için yorumlar kapalı
3
Rusya’nın, askeri tatbikatlar için Belarus’a iki S-400 hava savunma sistemi gönderdiği bildirildi.
22.01.2022
Rusya, Belarus’a İki S-400 Gönderdi için yorumlar kapalı
4