SON DAKİKA

RUSLAR BAĞDADİ’Yİ ÖLDÜRDÜ

Bu haber 11 Temmuz 2017 - 12:17 'de eklendi.

Irak’tan yayın yapan El Sumarya televizyonu, IŞİD militanlarının örgüt lideri El Bağdadi’nin öldürüldüğünü doğruladığını ve yeni halife ilan ettiklerini duyurdu. IŞİD militanlarının ‘Bağdadi’nin öldürüldüğünü’ doğruladığına dair bir haber ilk kez geliyor.

IŞİD lideri Ebu Bekir Bağdadi’nin öldürüldüğü iddiası, örgüt militanlarınca da doğrulandı. Irak’tan yayın yapan El Sumarya televizyonunun, Ninova vilayetinden ismini vermediği bir kaynağa dayanarak Bağdadi’nin öldüğünü duyurdu.

‘YENİ HALİFE İLAN EDİLDİ’ İDDİASI

Kaynağın anlattığına göre, IŞİD militanları Bağdadi’nin ölümünü doğruladıkları ve ‘yeni halife’yi ilan ettikleri kısa bir açıklama yaptı.

Kamuoyu önünde ilk kez 2014’te, Musul’da ‘halifeliğini’ ilan ettiği sırada görüntülenen IŞİD lideri El Bağdadi’nin bugüne dek birçok defa öldürüldüğü öne sürülmüştü. IŞİD militanlarının bu iddiayı doğruladığına dair bir haber ilk kez geliyor.

NE OLMUŞTU?

Rusya Savunma Bakanlığı 16 Haziran’da Bağdadi’nin Rakka’nın güneyindeki IŞİD karargâhına düzenlenen hava saldırısında öldürülmüş olabileceğini ve teyit sürecinde olduklarını açıklamıştı. ABD’den 23 Haziran’da yapılan açıklamadaysa Amerikan ordusu ve istihbaratının henüz bu bilgiyi teyit edemediği belirtilmişti.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!