SON DAKİKA

RUS SENATÖRDEN SORUŞTURMA HAKKINDA YORUM GELDİ

Rus senatör Aleksey Puşkov, ABD’li Özel Savcı Mueller’in 2 yıl sonra sona eren Rusya soruşturması ile ilgili “Dağ yine ölü bir fare doğurdu” değerlendirmesinde bulundu.

Bu haber 24 Mart 2019 - 14:44 'de eklendi.

ABD Başkanı Donald Trump’ın kazandığı 2016 başkanlık seçimlerine Rusya’nın siber saldırılar yoluyla müdahale edip etmediğinin araştırıldığı soruşturmayı yürüten Robert Mueller, yaklaşık 2 yıldır süren soruşturmasını tamamladı. Soruşturma ile ilgili Twitter’da açıklamada bulunan Rus Senatör Puşkov, Washington’ın büyük umutlar beslediği ancak ellerinin boş çıktığı anlamına gelen “Dağ yine ölü bir fare doğurdu” ifadesini kullandı.

Puşkov açıklamasında şu sözlere yer verdi: “Mueller’in raporu ‘Rusya ile anlaşmayı’ kanıtlamayacak, zira böyle bir şey yok. ‘Şüphelilerin’ hiçbiri Rusya ile bir anlaşma yapmadı. Ne Manafort ne Flynn ne de bir başkası… Raporda çok fazla duman ve sis, çok fazla ‘yüksek ihtimalle’ olacak, ama kesin hiçbir şey olmayacak. Dağ yine ölü bir fare doğurdu.” Mueller, Rusya ile Trump arasında ‘gizli bir anlaşma’ olduğunu, Rusya’nın ABD seçimlerine müdahale ettiğine yönelik iddiaları kanıtlamak uğruna iki yıl harcadı. Ancak konuyla ilgili hâlâ bir kanıt sunulamadı. Kremlin ise bu iddiaları kesin bir dille reddediyor. Trump ise soruşturma çerçevesinde suçlanan ya da ceza alan kişilerin eylemleri ile kendisi veya başkanlık seçimleri arasında herhangi bir bağ olduğu iddialarına karşı çıkıyor, Rusya ile arasında herhangi bir gizli iş birliği olabileceği yönündeki iddiaların kabul edilemez olduğunu savunuyor. Soruşturmanın sonuçlarına ilişkin, Adalet Bakanlığı’nın bundan sonraki tavrının belirleyici olacağı ifade ediliyor.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!