SON DAKİKA

RUS PETROL ŞİRKETİ İLE İŞBİRLİĞİNİ GÜÇLENDİRME YOLUNDALAR

Venezuela Devlet Başkan Yardımcısı Tareck El Aissami, Caracas’ın Rus petrol şirketi Rosneft ile işbirliğini güçlendirmek için tüm seçenekleri incelediğini belirtti.

Bu haber 08 Haziran 2019 - 13:15 'de eklendi.

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro’nun Ekonomiden Sorumlu Yardımcısı Tareck El Aissami, Caracas’ın Rus devlet petrol şirketi Rosneft ile işbirliğini güçlendirmenin tüm seçeneklerini incelediğini kaydetti. St. Petersburg Uluslararası Ekonomi Forumu’nda (SPIEF) konuşan Aissami, “Rosneft ile ilişkilerimizi geliştiriyoruz ve bu şirketle işbirliğini güçlendirmenin tüm seçeneklerini inceliyoruz” ifadelerini kullandı. Rosneft Başkanı İgor Seçin ile ayrı olarak görüşmeyip ‘sadece forum kapsamında’ bir araya geldiğini söyleyen Aissami, “Fakat kuşkusuz, Rosneft ve (Venezuela petrol şirketi) PDVSA aracılığıyla Rusya ve Venezuela ‘nın enerji sektöründeki ilişkileri tatmin edici bir şekilde gelişiyor” vurgusunu yaptı.

‘RUSYA İLE RUBLE ÜZERİNDEN ÖDEME MEKANİZMASI GELİŞTİRDİK’

Caracas’ın Rusya ile ödeme işlemlerinin ruble üzerinden yapılabilmesi için bir mekanizma geliştirdiğine dikkat çeken Aissami, şöyle konuştu:

“ABD’nin tek taraflı yaptırımları, dolar bazındaki geleneksel ödeme sisteminin kullanılmasını engelledikleri için tüm mekanizmaları değerlendiriyoruz. Bu nedenle Rusya karşısındaki taahhütlerimizi yerine getirmek için ruble bazında bir ödeme mekanizması geliştirdik.”

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!