RUBLE

Rusya, Ukrayna ile yaşadığı gerilimden dolayı Ruble’nin değer kaybetmesiyle hisse piyasalarında sert düşüş yaşadı. Düşüş yüzde 9,6’yı buldu.
21.02.2022
Rus Borsası Yere Çakıldı için yorumlar kapalı
27
ABD yönetimi, Rusya'nın ABD başkanlık seçimlerine müdahale ettiği iddiasıyla Moskova'ya yeni yaptırımlar açıkladı. Buna göre 10 Rus diplomatın sınır dışı edilmesinin yanı sıra çeşitli kurum ve kuruluşlar yaptırım listesine eklendi. Moskova’daki ABD Büyükelçisi, yeni yaptırımlarla ilgili olarak Rusya Dışişleri’ne çağrıldı.
15.04.2021
ABD’den Rusya’ya Yeni Yaptırımlar: Rus Diplomatlar Sınır Dışı Ediliyor için yorumlar kapalı
0
Venezuela Devlet Başkan Yardımcısı Tareck El Aissami, Caracas’ın Rus petrol şirketi Rosneft ile işbirliğini güçlendirmek için tüm seçenekleri incelediğini belirtti.
08.06.2019
RUS PETROL ŞİRKETİ İLE İŞBİRLİĞİNİ GÜÇLENDİRME YOLUNDALAR için yorumlar kapalı
0
Bu yıl ilk defa Rus rublesi üzerinden petrol ihracatına başladıklarını belirten Rus petrol şirketi Gazprom Neft Başkanı Aleksandr Dyukov, yakın gelecekte Avrasya Ekonomik Birliği’ndeki tüm ülkelere ruble ile petrol ihraç edeceklerini vurguladı.
07.06.2019
RUSYA’DAN DOLARA KARŞI YENİ HAMLE! için yorumlar kapalı
2
Rusya tarafından Hİndistan'ın S-400'ün ödemelerinin ruble olarak ödeneceği açıklandı. Ayrıca Çin ile bu yılın sonuna kadar karşılıklı işlemlerde ulusal para kullanımı yönünde bir anlaşma imzalanabileceğini belirtti.
09.11.2018
RUSYA, HİNDİSTAN VE ÇİN’DEN TİCARETTE DOLARI KALDIRMA PLANI için yorumlar kapalı
1