SON DAKİKA

RİZE EMNİYET MÜDÜRÜ ŞEHİT OLDU!

Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi, İl Emniyet Müdürlüğü binasında bir polis tarafından vuruldu. Altuğ Verdi şehit oldu. Olayda Personel Şube Müdürü Ercan Polat ile 2 koruma polisi de yaralandı. Saldırıyı gerçekleştiren kişinin de tayin sorunu yaşadığı iddia edilen bir trafik polisi olduğu ajanslar tarafından geçildi.

Bu haber 11 Aralık 2018 - 16:23 'de eklendi.
Abone ol

Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi, İl Emniyet Müdürlüğü’nde bir polis tarafından vuruldu. Verdi, kurtarılamayarak şehit oldu. Olayda Personel Şube Müdürü Ercan Polat ile 2 koruma polisi de yaralandı.

SALDIRGAN GÖZALTINA ALINDI

AA’nın aktardığına göre, Rize Emniyet Müdürlüğündeki silahlı saldırıyı gerçekleştirdiği gerekçesiyle bir polis memuru yaralı olarak yakalandı. Saldırının bir tayin sorunu nedeniyle gerçekleştiği bilgisi de ajanslar tarafından geçildi.

SALDIRGANIN KİMLİĞİ BELLİ OLDU

Saldırıyı düzenleyenin Derepazarı İlçe Emniyet Amirliği Trafik Şube’de görevli polis memuru İsmail Hakkı Saraçoğlu olduğu belirlendi. Saraçoğlu’nun 14 yıldır polis memuru olduğu öğrenildi.

BAKAN SOYLU’DAN İLK AÇIKLAMA

Olayla ilgili olarak İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan da açıklama geldi. Bakan Soylu, “Şu an hastanede. İnşallah doktorlarımız kurtarmak için çaba gösteriyor. Bakan Yardımcımız ve Emniyet Müdürümüz olay yerine gidiyor” dedi.

 

 

Parlamento Haber | Korku yok!