SON DAKİKA

Rıdvan Dilmen: Cumhurbaşkanı istedi diye yabancı sınırı artırılmaz veya azaltılmaz

Rıdvan Dilmen dün akşam TRT Spor’da yayınlanan Futbolun Zirvesi programında futbolda yabancı kısıtlaması konusuna değindi.

Bu haber 15 Kasım 2017 - 13:40 'de eklendi.

Rıdvan Dilmen dün akşam TRT Spor’da yayınlanan Futbolun Zirvesi programında futbolda yabancı kısıtlaması konusuna değindi. Konuşmasının başında Alaçatı olayını kastederek Fatih Terim’in ‘saha dışındaki bir olay nedeniyle gönderilmesini’ yanlış bulduğuna dile getiren Dilmen, “Fatih Terim’i gönderdiniz, Galatasaray ile flört eden (Mircea)Lucescu’yu getirdiniz. Lucescu’nun hataları olduğu kadar onu tercih edenler de hatalıdır” dedi.

Dilmen’in konuşmasından kesitler şu şekilde:

  • Biz 9 kez yabancı kuralını değiştirmiş bir ülkeyiz. Dünyada başka bir ülke yoktur böyle! Lucescu, Shakhtar’ı yönetirken sadece 2 yerli futbolcusu vardı. Ama buraya gelince ilk gün yabancı sınırını konuştu. Bu konuda bir algı oluşturuldu. Bu açık.
  • Cumhurbaşkanımızın (Recep Tayyip Erdoğan) Caner’e ceza verilmesi hususunda etkisi olmamıştır. Ben Cumhurbaşkanı’na sordum bu konuyu, “Nerden çıktı, ne cezası, nasıl olur böyle bir şey, kimler böyle edepsizlikler yapıyor” dedi. Türk futbolu böyle yönetilemez.
  • Yabancı sınırı, Cumhurbaşkanı arttır dedi diye arttırılmaz veya azaltılmaz. Bunlar ayıp şeyler, futbol böyle yönetilmez. Bunlar bu dedikodular ayıp şeyler. Bunlar futboldan soğutur. Hatırlarsanız Cumhurbaşkanı 2-3 ay önce ‘Benim adıma sadece Halil Ibrahim Kalın konuşabilir’ dedi.

‘LUCESCO, EROL ERDAL ALKAN’I İNTERNETTEN İZLEYİP ALDIYSA BU BİR SKANDALDIR’

  • 80 milyon nüfuslu bir ülkeyiz, bu kadar büyük bir ülkede, bu kadar genç nüfusun olduğu bir ülkede, fubolu bu kadar seven bir ülkede güven ve adalet olmadığı zaman hiç bir şey olmaz. Bizim kendi sektörümüz açısından söylüyorum.
  • Lucescu, Arda Turan için İspanya’ya kadar gidiyorsa, Erol Erdal Alkan’ı da izlemek için Hollanda’ya gitmelidir. Bildiğim kadarıyla gitmedi. Lucescu eğer Erol Erdal Alkan’ı internet üzerinden izleyip aldıysa bu bir skandaldır.

Parlamentohaber.com | Korku yok!

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!