SON DAKİKA

Resmi Gazete’de Yayımlandı! Diyanet Eğitimcilerinin Maaşına Yüzde 44 Zam

Resmi Gazete’de yayımlanan kararla Diyanet’in düzenlediği eğitim faaliyetlerinde görevli personelin ücretlerine zam yapıldı. Haftalık 25 saat ders üst sınırı 30’a çıkarıldı. Her 5 saat için 1 saat ayrıca ek ders ücreti de verilecek. Böylece Diyanet eğitimcilerinin ücretleri yüzde 44 artmış olacak.

Bu haber 02 Eylül 2022 - 15:00 'de eklendi.
Abone ol

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Diyanet’in düzenlediği eğitim faaliyetlerinde görevli personelin ücretlerini artıran karara imza attı. Haftalık 25 saat ders üst sınırı 30’a çıkarıldı. Her 5 saat için 1 saat ayrıca ek ders ücreti de verilecek. Böylece Diyanet eğitimcilerinin ücretleri yüzde 44 arttı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Diyanet İşleri Başkanlığınca düzenlenen eğitim faaliyetlerinde uygulanacak ders ve ek ders saatlerinin hesaplanmasına ilişkin kararda değişiklik yaptı.

5993 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı’yla gündüzlü kurslarda haftada 25 saat olan sınır 30’a çıktı. Ayrıca Ders görevi verilenlere, fiilen okuttukları her 5 saat ders için 1 saat daha eğitim-öğretim hizmetlerine destek görevi karşığılında ayrıca ek ders ücreti ödenecek.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Böylece, Diyanet görevlilerinin 25 saat üst sınırı hesapta 36 saate kadar çıkmış oldu. Böylece Diyanet’te ders verenlerin ücreti yüzde 44 oranında zamlandı.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR