Resmi Gazete’de Yayımlandı: Atatürk Orman Çiftliği’nin Tesisleri Kiralanacak

Mülkiyeti Atatürk Orman Çiftliği Müdürlüğüne (AOÇ) ait halka açık spor tesisleri ve alanlarıyla halkın yiyecek-içecek ihtiyaçlarının karşılandığı mekanlar ihaleyle 10 yıllığına kiraya verilecek. Karar, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan kararla yürürlüğe girdi.

Resmi Gazete’de Yayımlandı: Atatürk Orman Çiftliği’nin Tesisleri Kiralanacak
Yayınlama: 14.08.2022
38
A+
A-

Atatürk Orman Çiftliği’nin (AOÇ) Resmi Gazete’de yayımlanan ilanına göre, birinci derece doğal ve tarihi sit alanı içinde kalan, Ankara’nın Yenimahalle ilçesi Gazi Mahallesi’ndeki toplam 6 bin 545 metrekarelik taşınmazın halka açık spor tesisleri ve alanları ile buralara gelenlerin yiyecek içecek ihtiyaçlarının karşılandığı mekanların kiralanması amacıyla ihale düzenlenecek.

10 YILLIĞINA ‘KİRAYA’ VERİLECEK

Açık artırma usulüyle yapılacak ihale için tahmini bedel aylık 17 bin lira artı KDV, geçici teminat tutarı da 61 bin 200 lira olarak belirlendi. İhalede oluşacak kira bedelinin 10 yıllık tutarının yüzde 6’sı ise kesin teminat tutarı olarak alınacak.

İhale, 25 Ağustos saat 14.00’te AOÇ Müdürlüğü Sosyal Tesis Binası’nda yapılacak. Teklif mektuplarının ihale saatine kadar AOÇ Ticaret Müdürlüğü’ne verilmesi gerekiyor.

Türkiye'nin siyaset, medya ve gerçekçi haberlerinin yer aldığı haber portalı