SON DAKİKA

PYD Eş Başkanı: Türkiye ve İran’ın müdahalesi sürdükçe ABD

PYD Eş Başkanı Şahoz Hasan, IŞİD’in elindeki toprakların geri alınmasından sonra da Suriye’de askerini faaliyetlerini sürdürme

Bu haber 15 Kasım 2017 - 17:42 'de eklendi.

PYD Eş Başkanı Şahoz Hasan, IŞİD’in elindeki toprakların geri alınmasından sonra da Suriye’de askerini faaliyetlerini sürdürme önerisini desteklediklerini söyledi.

PYD Eş Başkanı Şahoz Hasan, “Türkiye ve İran’ın müdahalesi sürdükçe ABDaskeri Suriye’de olmalı” dedi. Şahoz Hasan, ABD yönetiminin, IŞİD’in elindeki toprakların geri alınmasından sonra da Suriye’de askerini faaliyetlerini sürdürme önerisini desteklediklerini söyledi.

Rudaw’ın aktardığına göre; Reuters’a konuşan PYD Eş Başkanı Şahoz Hasan, şunları kaydetti:

“Suriye krizinde siyasi bir çözüm sağlanmadığı, Türkiye ve İran’ın müdahalelerinin devam ettiği ve Suriye içinde El Kaide bağlantılı grupların varlığı sürdüğü müddetçe, koalisyonun da operasyonlarına devam etmesinin daha iyi olacağını düşünüyoruz”

ABD Savunma Bakanı Jim Mattis, Pazartesi günü yaptığı açıklamada, IŞİD’in elindeki toprakları kaybetmesinin ardından da Suriye’de ABD askerlerinin daha uzun vadeli kalabileceğini söylemişti. Mattis ayrıca, Birleşmiş Milletler (BM) nezdinde yürütülen barış görüşmeleri olduğunu anımsatarak, “Cenevre süreci ivme kazanmadan kalkıp gidemeyiz” dedi.

Parlamentohaber.com | Korku yok!

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!