SON DAKİKA

PUTİN’DEN ‘FÜZELERİ GELİŞTİRİN’ TALİMATI

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, akıllı ve yüksek hassasiyetli füze ve mühimmatların yapılması üzerinde çalışmak gerektiğini söyledi.

Bu haber 23 Kasım 2018 - 16:53 'de eklendi.

Rusya Savunma Bakanlığı’nda düzenlenen toplantıda konuşan Putin, füze ve mühimmat üretiminin teknolojik döngüsünün azaltılmasına çağrıda bulundu ve şöyle devam etti:

“Füze ve mühimmat üreten savunma ve sanayi kompleksi işletmelerinin imkanlarının geliştirilmesi büyük önem taşıyor. Aynı zamanda üretimin kendisinin de yenilenmesi gerek. Hem mevcut hem de perspektifi olan silah sistemlerinin imkanlarını artıracak yüksek hassasiyetli ve akıllı mühimmatlar gerekli. Ardından finans araçlarının da ciddi anlamda tasarruf edilmesi gerektiğine dikkat çekmek istiyorum.”

Putin, eskiden pahalı silah sistemlerinin yardımı ile ulaşılan hedeflerin bugün ucuz, fakat gelişmiş yüksek hassasiyetli sistemlerin kullanımı ile gerçekleştirilebileceğinin altını çizdi.

Putin, füze ve mühimmat üretiminin teknolojik döngüsünün azaltılmasına çağrıda bulunarak, “Ordu ve filonun ülke güvenliğinin sağlanmasına yönelik hedeflerini yerine getirmek için ne kadar silah gerektiğinin net olarak hesaplanması gerek” dedi.’

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!