SON DAKİKA

Putin, Türkiye’yi Örnek Göstererek Uyardı: ‘Sonumuz Onlar Gibi Olabilir’

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya Merkez Bankası’nın para politikalarına ilişkin bir soru üzerine Türkiye’ye göndermede bulundu. Putin, “Eğer Rusya Merkez Bankası faiz artırmazsa Türkiye’deki gibi olma riskimiz var” dedi.

Bu haber 23 Aralık 2021 - 15:43 'de eklendi.
Abone ol

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in yıl sonu basın toplantısı sırasında ülkesinin iç siyaseti, dünya ekonomisi ve uluslararası ilişkiler ile ilgili değerlendirmelerde bulunuyor.

Putin, Rusya Merkez Bankası’nın para politikalarına ilişkin bir soru üzerine Türkiye’ye gönderme yaptı ve Merkez Bankası faiz oranını artırmazsa durumun Türkiye’dekine benzer bir hâl alabileceğini söyledi. 

“MERKEZ BANKASI’NIN NASIL ÇALIŞACAĞINA KARIŞMIYORUM”

Sputnik’in haberine göre, Putin, konuşmasında şunları kaydetti:

“Merkez Bankası’nın nasıl çalışacağına karışmıyorum. Merkez Bankası’nı eleştirmek mümkün, fakat ben bunu yapmıyorum. İş dünyası ile iletişim içindeyim ve onların ne düşündüğünü de biliyorum. Ancak ben Merkez Bankası’nın çalışmasını olumlu değerlendiriyorum. Nitekim eğer Merkez Bankası para-kredi politikasını katılaştırırsa, o zaman Rusya’daki durum Türkiye’dekine benzer bir hâl alabilir.”

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

“EKONOMİMİZ İSTİKRARLI”

Rusya’daki ekonomik duruma dair değerlendirmelerde bulunan Putin, koronavirüs pandemisi döneminde yüzde 3 oranında bir düşüş gördüklerini ama ekonominin kısa süre içinde kendini toparlandığını belirterek, 2021 sonunda yüzde 4.5 oranında büyüme beklediklerini ekledi.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR